مهاجرت ict کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق روش ICT

یکی از ویزاهای کانادا، ویزای کار موقت ICT (Intra-Company Transfer) به معنای انتقال درون شرکتی است که از زیرگروه‌های برنامه‌ جابجایی بین‌المللی IMP محسوب می‌شود.
براساس برنامه انتقال درون شرکتی این کشور، کسب‌ و کارهای بین‌المللی دارای شرکت مادر و دارای شرکت‌های فرعی یا وابسته در کانادا قادرند کارکنان مهم و کلیدی خود که خارج از کانادا هستند را به کمک این ویزا به کانادا بیاورند تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.
پس اگر مشغول به کار در شرکتی بین‌المللی هستید و مهمتر از آن دارای شغلی مهم و کلیدی هستید، ویزای انتقال درون‌ شرکتی کانادا می‌تواند ویزای شما برای مهاجرت از ایران باشد.
ویزای ICT به شرکت‌های بین‌المللی‌ای اختصاص دارد که در جایی خارج از کانادا هستند ولی در کانادا نیز دفتر تأسیس می‌کنند، تا برای انتقال کسب‌وکارهای خود به کانادا راحتتر باشند، و بتوانند کارمندان کلیدی، عالی رتبه و ماهر خود را به شرکت کانادایی انتقال دهند.

آیا هر شرکتی می‌تواند اقدام کند؟

هر شرکت بین‌المللی دارای نیروی کار کلیدی که بتواند تاثیر مثبت کیفیت خدمت رسانی کارکنان ماهر خود را در انتقال نیروی کار به کانادا نشان دهد می‌تواند این ویزا را بگیرد در واقع شرکت باید نشان دهد که کانادایی‌ها سود می‌کنند.
در واقع خدمت‌‌رسانی شما باید نهایتا به بهبود زندگی و سود برای اقتصاد کانادایی‌ها منجر گردد.
ویزاهای مختلفی راجع به کسب‌و‌کار وجود دارد که می‌توان از طریق آنها اقامت دائم یا موقت گرفت، اقامت استارتاپ کانادا و ویزای انتقال درون شرکتی کانادا از این نوع ویزاها هستند، اگر کسب‌و‌کاری دارید و می‌خواهید اقدام به گرفتن ویزا کنید، حتما مطمئن شوید ویزای درستی را انتخاب می‌کنید و بدین منظور از افراد ماهر و متخصص کمک بگیرید.

canada ict migration conditions

انواع ویزای کار ICT

سه دسته از کارکنان قادرند برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا اقدام کنند.
به طور کلی سه نوع ویزای کار ICT داریم ولی هر سه نوع به شما اقامت موقت کانادا را می‌دهند و پروسه یکسانی نیز دارند.

ویزای کار مدیران اجرایی

مدیرانی که تحت نظارت کلی مدیران سطوح بالاتر شرکت، هیئت مدیره یا سهامداران هستند و مدیریت شرکت یا بخش عمده شرکت یا بخش تابع شرکت را دارند، می‌توانند از طریق این نوع ویزا اقدام کنند.

ویزای کار مدیران ارشد

مدیران شرکت یا مدیران یک دپارتمان یا یک بخش فرعی که بر کار سایر مدیران و سرپرست‎‌ها نظارت دارند قادرند برای این نوع ویزا اقدام کنند.

ویزای کار نیروهای متخصص

کارمندانی دارای دانش تخصصی در مورد محصولات یا خدمات شرکت، محصولات یا خدمات شرکت میزبان و کاربرد آن در بازارهای بین‌المللی هستند، قادرند برای این نوع ویزا اقدام کنند.
انواع مختلفی از ویزاهای کانادا وجود دارد، از ویزای توریستی کانادا گرفته تا ویزای انتقال درون شرکتی کانادا، که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند و شما باید شرایط گرفتن ویزا را داشته باشید و بعد اقدام کنید.

canada ict migration benefits

مزایای استفاده از برنامه ICT

  1. به مهارت بالای زبانی نیازی ندارید.
  2. اگرچه این ویزا موقت است، ولی امکان تبدیل آن به اقامت دائم کانادا نیز وجود دارد.
  3. امکان همراهی اعضای خانواده با این ویزا وجود دارد.
  4. پروسه اقدام برای ویزای ICT کوتاه است.
  5. ویزای ICT بدون نیاز به مجوز LMIA است.
  6. صدور ویزای کار ICT با استفاده از برنامه Global Skills Strategy کوتاه‌تر است‌.
  7. امکان تحصیل رایگان فرزندانتان در مدارس دولتی فراهم می شود.
  8. خیلی سریع امکان انتقال شرکت و کارمندانتان به این کشور فراهم می گردد.

تعداد افرادی که سالانه این ویزا را دریافت می کنند به شرح زیر است:
در سال ۲۰۱۵، برای ۱۱,۵۵۰ نفر
در سال ۲۰۱۶، برای ۱۲,۳۶۵ نفر
درسال ۲۰۱۷، برای۱۲,۷۹۵ نفر
در سال ۲۰۱۸، برای ۱۴,۴۵۰ نفر صادر شده‌است.

آیا LMIA و ICT بهم مربوطند؟

خیر این دو مربوط نیستند. مجوز LMIA ( Labour Market Impact ( Assessment گواهی است که امکان دارد یک کارفرما در کانادا قبل از استخدام یک نیروی کار خارجی بگیرد و نشان دهنده این است که قرار نیست فرصت‌های شغلی نیروهای بومی کانادایی توسط خارجیان اشغال شود ولی در برنامه ICT اگرچه متقاضی نیاز به مجوز کار دارد ولی نیاز به LMIA ندارد پس شرکت‌ها می‌توانند نیروهای کار خارجی را بدون نیاز به گذراندن فرایند LMIA جذب کنند و از آن بهره بگیرند.

ویزاهای مختلفی از جمله ویزای شینگن و ویزای توریستی کانادا وجود دارد، که هرکدام نیاز به شرایط خاصی دارد و شما باید کامل شرایط این ویزاها را بخوانید تا مطمئن شوید آن‌ شرایط را دارید، در ادامه به شرایط ویزای انتقال درون شرکتی کانادا اشاره می‌کنیم.

getting canada ict migration

شرایط اخذ ویزای ICT

۱.آدرس و دفتر کار شرکتتان در کانادا باید مشخص و معلوم باشد. در موارد استثنایی چون شرایط استارتاپ‌ها می‌توان تا زمان اجاره یا خرید دفتر، آدرس دیگری را بدهید.
۲.اگر شرکت به دنبال تاسیس دفتر در این کشور است، باید طرح و بیزینس پلنی واقع‌بینانه و قابل‌ دفاع در حوزه کاری خود ارائه دهد تا بتواند فعالیت‌های خود را توجیه کند.
۳.شرکت شما باید قدرت شروع بیزینس در این کشور و پرداخت حقوق کارکنان را داشته باشد.
۴.اگر شرکت دنبال انتقال مدیران بلندپایه‌ خود به این کشور است، باید نشان دهد که مقیاس کارش آن قدر بزرگ می‌باشد که نیاز به حضور آن مدیران را داشته باشد.
۵.برای انتقال کارمندان متخصص باید بتوانید نشان دهید که نیروی متخصص انتقالی حتماً در بیزینس آن‌ها نقشی بر عهده دارد و فعالیت او در این کشور تحت هدایت مدیر کانادایی شرکت قرار دارد.
فراموش نکنید برای اخذ هر ویزایی چه ویزای یونان باشد چه ویزای کانادا باید شرایط را کامل رعایت کنید تا ریجکت نشوید.

تمکن مالی برای ویزای ICT

متقاضی باید تمکن مالی داشته باشد تا اثبات کند که قدرت کافی برای اقامت و راه اندازی بیزینس در این کشور را دارد و برای برطرف کردن حداقل نیازهای اولیه در کانادا مشکلی ندارد. از این رو تمکن مالی دو بخش دارد:
تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی و نیازهای خود و خانواده با استفاده از جدول لایکو محاسبه می شود.
افسران اداره مهاجرت کانادا با کمک این جدول تمکن مالی متقاضی را ارزیابی می‌کنند. این جدول به عنوان ابزاری برای ارزیابی است.
لایکو LICO ( Low-income cut-off) کمترین میزان درآمد است و خط فقر در مناطق شهری این کشور را با جمعیت حداقل نیم میلیون نفر، نشان می‌دهد و به عبارت دیگر، اگر درآمد شما کمتر از لایکو باشد، شما زیر خط فقر محسوب می‌شوید.
در این نوع ویزاهای کوتاه مدت، آفیسرهای مهاجرت توقع دارند ۱۲ ماه از لایکو را در حساب بانکی خود ارائه دهید.
افسران اداره مهاجرت کانادا از جدول لایکو به عنوان ابزاری برای ارزیابی تمکن مالی متقاضی استفاده می‌کنند. لایکو LICO مخفف Low-income cut-off و به معنی کمترین میزان درآمد است و برای نشان دادن خط فقر در مناطق شهری کانادا با جمعیت حداقل نیم میلیون نفر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، اگر درآمد شما کمتر از لایکو باشد، از نظر کانادا شما زیر خط فقر هستید.
به تعداد اعضای خانواده حداقل مبلغ مورد نیاز را باید به عنوان تمکن داشته باشید که این مبلغ به دلار کانادا است.
برای ۱ نفر، ۲۶,۶۲۰ دلار کانادا
برای ۲ نفر، ۳۳,۱۴۰ دلار کانادا
برای ۳ نفر ۴۰,۷۴۲ دلار کانادا
برای ۴ نفر ۴۹,۴۶۶ دلار کانادا
برای ۵ نفر ۵۶,۱۰۴ دلار کانادا
برای ۶ نفر ۶۳,۲۷۶ دلار کانادا
برای ۷ نفر ۷۰,۴۴۸ دلار کانادا
و برای بیش از ۷ نفر، به ازای هر نفر ۷,۱۷۲ دلار کانادا اضافه می‌شود.
البته بودجه و تمکن مالی اشاره شده در جدول باید در تملک فرد یا تملک مشترک با همسرش باشد و متقاضی نمی‌تواند مبلغ را از فرد دیگری قرض بگیرد.

canada ict migration wealth insurance

راه های اثبات تمکن مالی

راه های اثبات مختلفی برای وجود تمکن مالی وجود دارد، موارد زیر از راههای این کار است.
۱.اثبات آن به کمک نامه بانکی و گردش سه ماهه ازحساب های کوتاه مدت شما
۲.اثبات آن به کمک نامه بانکی و گردش یک الی دو ماهه از حساب های کوتاه .
۳.اثبات آن به کمک نامه بانکی از حساب های بلند مدت
۴.اثبات آن به کمک حساب ارزی به همراه ارائه ی سورس مالی
۵.اثبات تمکن مالی از ارزیابی رسمی املاک
شما می‌توانید اقامت کشورهای مختلفی را از جمله اقامت دبی یا کانادا را بگیرید ولی فقط درصورتی که شرایط و مدارک لازم را داشته باشید، در ادامه به مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای ICT اشاره می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT

مدارک زیر برای اقدام از طریق ویزای انتقال درون شرکتی ICT لازم است:
۱.مدارکی که اثبات کننده، در استخدام شرکت بودن کارکنانان انتقالی در خارج از کانادا باشد و نشان دهد قصد دارند به دفتر کانادایی آن انتقال پیداکنند.
۲.مدارکی در قالب فیش حقوقی یا قرارداد و غیره که نشان دهنده باشد که فرد انتقالی حداقل سه سال پیش از زمان گرفتن ICT، حداقل یک سال را در آن شرکت به صورت تمام‌ وقت و نه به صورت پاره ‌وقت کارکرده است.
کار باید در همان سمتی انجام شده باشد که در صورت انتقال به کانادا قرار است در آن سمت قرار بگیرد.
۳.خلاصه‌ و شرحی از وظایف فردی شامل موقعیت کاری، عنوان شغل، جایگاه شغلی متقاضی که ویزا می‌خواهد و وضعیت آنها در موقعیت اجرایی یا مدیریتی در سازمان اداری شرکت.
۴.نشان دادن دانش تخصصی متقاضیانی که دانش آنها برای شرکت ضروری و کلیدی است.
۵.دریافت دعوتنامه از شرکتهای کانادایی
۶. داشتن بیزینس پلن و طرح تجاری دقیق

canada ict migration visa pickup

مدت زمان بررسی و صدور مجوز کار برای برنامه انتقال بین شرکتی ICT

مدت زمان بررسی درخواست این ویزا توسط شرکت‌ها به طور میانگین بین ۲ تا ۱۰ هفته تخمین زده می‌شود ولی این زمان بسته به موقعیت و شرایط و شلوغی اداره مهاجرت کانادا متغیر است.
مدت اعتبار این ویزا نیز یک سال می‌باشد ولی در پایان سال اول و البته در پایان سال‌های بعدی نیز می‌توانید آن را تمدید کرده و به اقامت خود ادامه دهید.
در زمان درخواست تمدید ویزا نیز نیاز به مدارکی دارید که نشان دهند تلاشتان برای راه اندازی کسب و کار که دارید باشد تا آفیسر اداره مهاجرت را قانع کنید که در سال اول از ویزای کار خود حداکثر استفاده را کرده‌اید و ادامه اقامت شما بیهوده نخواهد بود.
تمدید اعتبار ویزای ICT کانادا نیز به معتبر بودن ارتباط میان دفتر کانادایی و شرکت مبدأ احتیاج دارد.
نشان دهید دفتر کانادایی در تأمین کالاها و خدمات در طول یکسال فعال بوده است و نیاز کارمندان خود را تأمین کرده است. فقط فراموش نکنید که سعی کنید به تمامی سوالات آفیسر پاسخ صحیح بدهید و ازدادن اطلاعات نادرست خودداری کنید تا مشکلی برای تمدید ویزای شما پیش نیاید.

ارتباط با راه ابریشم

Untitled 1

phone ۰۲۱-۷۸۷۱۶
insta raheabrisham.tida@
mail info@abrishamgroup.com
Untitled 1 سعادت آباد، سرو شرقی، پ۱۰۳، طبقه 2

عنوان ها

با ما در ارتباط باشید

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها