ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک مجوز چند بار ورود بسیار محبوب است که در اکثر مواقع دارای اعتباری برابر با پاسپورت متقاضی است. خدمات موسسه مهاجرتی راه ابریشم به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت داشتن شرایط لازم، از خدمات ویزای توریستی کانادا استفاده کنید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یکی از پر طرفدارترین ویزاهایی است که در حال حاضر متقاضیان ویزا و مهاجرت درخواست دریافت آن را دارند به خصوص بعد از تصویب قانون جدید اعطای ورک پرمیت به ایرانیانی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا میشوند ، جذابیت دریافت این ویزا دو چندان شده است در مطلب پیش رو میخواهیم هر آنچه که لازم است درباره این ویزا بدانید را، به صورت کامل و از نگاه حرفه ای با شما در میان بگذاریم

همانطور که میدانید برای ورود به کانادا به هر دلیلی که باشد نیاز به دریافت ویزا دارید… تحصیل ، کار ، دیدار دوستان و اقوام و نهایتا اقامت دائم در کشور کانادا از مهم ترین دلایلی هستند که برای دریافت ویزای این کشور اقدام میشود .

از آنجائیکه مطالب مربوط به اقامت دائم کانادا بسیار مفصل و دارای شاخه های گوناگون می باشد به صورت جداگانه به بررسی و تحلیل و نکات مربوط به آن می پردازیم و در اینجا قصد داریم در مورد انواع ویزاهای موقت کانادا با شما صحبت کنیم .

از کجا شروع کنیم ؟

نخستین گام تعیین هدف از سفر و ورود به کشور کاناداست. این هدف میتواند موارد زیر باشد :

 • تحصیل دانش آموزی یا دانشجویی
 • همراه دانش آموز
 • دیدار دوستان و اقوام
 • توریستی

در ادامه هدف توریستی و دیدار را بررسی و نکات مهم و کاربردی آن را با شما در میان خواهیم گذاشت .

canada tourism visa introduction

ویزای توریستی کانادا چیست ؟

اگر قصد سفر به کانادا برای دیدار اقوام و یا دوستان خود را داشته باشید یا برای تفریح و استراحت میخواهید به این کشور سفر کنید برای شما ویزای توریستی صادر میشود .

خوشبختانه دولت کانادا در سالیان گذشته سیاست صدور ویزای مالتیپل 5 ساله با امکان اقامت حداکثر 6 ماه با هر بار ورود را در پیش گرفته است که ویزای این کشور را بسیار ارزشمند مینماید .

اما به صورت کلی ویزاهایی که به عنوان توریستی صادر میشوند به دو دسته ویزاهای یک بار ورود یا single visa و ویزاهای چند بار ورود یا Multiple Visa تقسیم میشوند ، البته نوعی دیگر از ویزا به نام سوپر ویزای کانادا نیز وجود دارد که به آن نیز خواهیم پرداخت .

ویزای یک بار ورود (Single Visa ) :

اگر هدف از سفر شما به فعالیت خاصی که بازه زمانی محدودی دارد اختصاص داشته باشد مانند شرکت در نمایشگاه یا کنفرانس معمولا برای شما ویزایی در همان محدوده زمانی صادر میشود البته زمان ویزا معمولا از میزان زمان اعلام شده شما بیشتر خواهد بود اما از آنجاییکه شما برای هدفی خاص به کانادا سفر میکنید لذا ویزا هم برای یک بار ورود در همان محدوده زمانی برای شما صادر خواهد شد .

ویزای چند بار ورود( Multiple Visa ) :

این نوع ویزا که به مالتیپل ویزا معروف است برای انواع سفرهای گردشگری یا دیدار اقوام و دوستان صادر میشود ، این ویزا بر طبق قوانین دولت کانادا 10 ساله بوده اما از آنجاییکه پاسپورتهای ایرانیان 5 ساله می باشد این ویزا برای ما ایرانیان حداکثر 5 ساله صادر میشود . با دریافت این ویزا در هر بار ورود به خاک کانادا میتوانید 6 ماه اقامت داشته باشید و تنها با یک بار خروچ و ورود مجدد 6 ماه دیگر میتوانید اقامت داشته باشید .

نکته مهم 1 : ویزا به اندازه تاریخ اعتبار پاسپورت شما صادر می شود پس اگر پاس شما 3 سال اعتبار داشته باشد برایتان ویزای 3 ساله صادر میشود .

نکته مهم 2 : از تعویض پاسپورت بعد از دریافت جواب ویزا خودداری کنید چون این کار باعث وقفه طولانی در صدور ویزایتان میشود و بعضا مشاهده شده که ویزا به اندازه اعتبار پاسپورت قبلی صادر شده است . پس بهتر است قبل از اقدام به سابمیت پرونده برای تعویض پاسپورت خود اقدام کنید .

یکی از مواردی که بعضا باعث سردرگمی و اشتباه دارندگان ویزا میگردد مساله ده ساله بودن قانون ویزای مالتیپل است و ندرتا متقاضیانی به ما مراجعه مینمایند که درخواست تمدید ویزا ی خود را به مدت 5 سال دیگر و بدون ارائه مدارک و مستندات جدید دارند ، باید خدمت شما عزیزان بگوییم که مدت ویزای شما به اندازه اعتبار پاسپورت شما هست که میتواند 1 تا 5 سال اعتبار داشته باشد و بعد از تمام شدن اعتبار ویزا باید مجددا و با دعوتنامه و مدارک جدید جهت اخذ ویزا اقدام کنید و قانون 10 ساله بودن ویزای توریستی مالتیپل کانادا به معنای تعهد دولت کانادا به صدور 10 سال ویزا برای هر یک از متقاضیان نیست بلکه به معنای حداکثر زمان مجاز برای صدور ویزا از طرف اداره مهاجرت کانادا می باشد .

در سالهای اخیر با توجه به افزایش آمار عدم بازگشت دارندگان ویزای توریستی کانادا صدور این ویزا سخت تر و پیچیده تر از گذشته شده است و در این بین درصد بسیار بالایی از پرونده های فاقد دعوتنامه معتبر حتی با شرایط مالی خوب و سفرهای زیاد و دارا بودن ویزاهای شینگن متعدد ریجکت شده اند که در ادامه و در قسمت دلایل ریجکتی به آن خواهیم پرداخت .

canada tourism visa documents

اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه رسمی و معتبر با راه ابریشم :

راه ابریشم به واسطه تجربه طولانی و ارتباطات گسترده ای که در کشور کانادا دارد در چند سال اخیر موفق به اخذ دعوتنامه های معتبر از کنفرانس ها ، نمایشگاهها و حتی دعوتنامه های شخصی از افرادی که دارای پاسپورت کانادایی هستند شده است

به جرات و با اطمینان میتوانیم بگوییم هیچ موسسه ای در ایران قادر به گرفتن دعوتنامه شخصی نیست .

همانطور که میدانید برای موفقیت در اخذ ویزای توریستی کانادا پاسخ دهی به دو سوال بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد و در واقع کلیه مدارکی که ما برای ارائه به سفارت آماده میکنیم در جهت ارائه پاسخی قابل قبول و تاثیر گذار به این دو سوال است و به جرات میتوانیم بگوییم که هر اپلیکیشنی که موفق به مجاب کردن آفیسر برای تایید صدور ویزا شده است جواب این دو سوال را به بهترین شکل داده است که این سوالها عبارتند از :

هدف از سفر شما به کانادا چیست ؟

برای سفر به کشورهایی که دارای سطح رفاه بالا هستند و از جمله کشورهای با ثبات و در بین اقتصادهای برتر دنیا هستند مانند امریکا ، کانادا ، انگلیس و کشورهای حوزه شنگن باید هدف مشخصی را جهت قانع کردن آفیسر ویزا ارائه داد ، این هدف در کشورهایی که در بین کشورهای توریستی بزرگ هستند مانند ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا و .. میتواند گردش و تفریح و استراحت باشد ، اما کشور کانادا هدف گردشگری را فقط در شرایط خاصی مانند دارا بودن سابقه سفر بسیار قوی که با ارائه کردن ویزاهای شنگن و ژاپن و انگلیس میپذیرد ، زیرا سفر به کانادا بسیار پر هزینه و از لحاظ مسافتی بسیار طولانی می باشد لذا توجیهی ندارد فردی که تا به حال سفری نداشته است یا فقط به ترکیه و دبی رفته است برای سفر کشور کانادا را انتخاب کند .

موضوع دیگری که میتواند به عنوان هدف سفر ارائه شود شرکت در همایش و کنفرانس است که این هدف باید همراه با مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه شغلی کافی و معتبر در شرکت ها و سازمان هایی با موضوع همان نمایشگاه یا همایش باشد ، در رابطه با این هدف نیز ارائه سابقه سفر خوب و تمکن مالی بالا مورد نیاز است .

اما بهترین هدف از سفر دیدار اقوام درجه یک مانند خواهر و برادر و فرزند است و پس از آن دیدار دوستان قدیمی

در بین ویزاهای توریستی صادر شده بی شک بیشترین درصد ویزا متعلق به پدران و مادران افراد مقیم کانادا می باشد

اما برای کسانی که اقوامی در کانادا ندارند چه کار میتوان کرد ؟

اگر شما دارای مدارک مناسب مالی و شغلی باشید ما میتوانیم با ارتباطات موثر و قوی خود از دوستان و افراد معتبری که سیتیزن کانادا هستند برای شما دعوتنامه گرفته و با این کار قدمی بسیار بزرگ در راستای اخذ ویزای شما برداریم و شما را به اخذ ویزا بسیار نزدیک نماییم .

در بین متقاضیانی که به ما مراجعه کرده اند دو پرونده آنها برای اخذ دعوتنامه مورد تایید قرار گرفته است بوده اند کسانی که سابقه سفری نداشته یا فقط یک سفر به ترکیه و یا دبی داشته اند اما به خاطر پاسخ قوی ای که به سوال هدف از سفر داده اند ویزا گرفته اند .

برای آگاهی از شرایط اقدام با دعوتنامه با کارشناسان ما در تماس باشید

canada tourism visa rejection

دلایل شما برای بازگشت از سفر چیست ؟

دومین سوال حیاتی و تعیین کننده در صدور ویزای توریستی کانادا این سوال است ، در واقع افسران بخش ویزا همیشه پرونده های ایرانیان را با شک و تردید زیادی در مورد بازگشت از سفر بررسی میکنند ، دلیل آن همانطور که اشاره کردیم تعداد بالای افرادی است که پس از مراجعه به کشور کانادا به کشور خود باز نگشته اند

برای پاسخ به این سوال و مجاب کردن آفیسر باید مدارکی مانند :

دلایلی مبتنی بر وابستگی عاطفی به کشور مبدا (ایران)

ارائه مدارک شغلی معتبر

ارائه اسناد ملکی

و دارا بودن گردش حساب بالا و تمکن مالی مناسب ارائه داد

جالب است بدانید تعداد زیادی از پرونده های ویزا با اینکه مدارک خوبی هم دارند به دلیل عدم تجربه و تسلط در آماده سازی و تنظیم مدارک با ریجکتی مواجه میشوند که نمونه هایی از آنها که بعد از ریجکتی به ما مراجعه کرده اند و با بررسی تخصصی و مشاوره های حرفه ای تیم راه ابریشم موفق به دریافت ویزا شده اند در پیج اینستاگرام ما موجود است .

مدارک لازم برای اثبات بازگشت از سفر :

تای (Tie) یا همان گره به وابستگی های متقاضی ویزا به کشور مبدا را می گویند، تای سندی است که نشان دهنده قصد برگشت متقاضیان به کشور خود بعد از دریافت ویزای اقامت موقت کشور مقصد است. اهمیت تای در این است که آفیسر و سفارت کشور مقصد اطمینان خاطر پیدا می‌کنند که فرد متقاضی ویزا دنبال اقامت غیرقانونی در آن کشور نیست و سبب دردسر نمی‌شود. 

انواع تای (Tie) 

تای یک پیوند محکم بین متقاضی و محل زندگی فعلی او است و دلیلی است که سبب می‌شود او بخاطر آن‌ها به کشورش برگردد. انواع تای به شرح زیر هستند:

 • Business/Professional Ties:

اوراق یا اسنادی نشان دهنده درآمد شما است

نامه‌ای نوشته شده توسط کارفرمای شما 

اسناد راه‌اندازی کسب‌وکارتان

 • Financial Assets/Real Estate Ties:

تمامی اسناد ملکی،  قرارداد های مرتبط به خرید خانه یا پرداخت وام مسکن

صورت‌حساب‌های بانکی

اوراق سرمایه‌گذاری

 • Family/Social Ties

ارائه مدرکی مبنی بر تک فرزند بودن

گواهی ازدواج و یا عقدنامه یا شناسنامه همسر

نشان دادن وابستگی های خانوادگی

 • Community Ties

شناسه دانشجویی

مدارک نشان دهنده عضویت شما در یک سازمان به‌خصوص

کدام کشورها به تای نیاز دارند؟

کشورهای زیر عموما از شما مدارک تای می‌خواهند:

 • ایالات متحده (United States)
 • کانادا (Canada)
 • کشورهای حوزه شینگن (Schengen Area Countries)
 • بریتانیا (United Kingdom)
 • استرالیا (Australia)

اهمیت تای برای درخواست ویزا

ارائه تای برای از بین بردن نگرانی آفیسر در مورد بازگشت شما به کشور مبدأتان است. اگر شما به عنوان متقاضی با مدارک مستحکم و کافی نتوانید بازگشت قطعی به کشورتان را ثابت کنید، درخواست ویزای شما رد می‌شود. شما باید بتوانید مدارکی ارائه کنید تا آفیسر قانع شود قرار نیست شما بعد پایان اعتبار ویزا در کشور او بمانید.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا :

از مهم ترین مدارکی که باید در اپلیکیشن ویزای کانادا ارائه شود تمکن مالی می باشد

اثبات دارا بودن تمکن مالی برای اخذ ویزای کانادا در واقع با ارائه مجموعه ای از مدارک که شامل گواهی بانکی ، سند های مسکونی و تجاری و مدارک شغلی انجام میشود اما امروزه تمکن مالی اصطلاحا به مدارک بانکی که شامل پرینت حساب 3 ماهه به همراه گواهی تک برگی مجموع گردش حساب در مدت زمان پرینت دریافت شده که آخرین مانده حساب هم در آن درج شده است گفته میشود .

میزان تمکن مالی مورد تایید سفارت کانادا برای متقاضیانی که به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام میکنند حداقل 13200 دلار کانادا می باشد که در صورت اقدام با ههمراه باید برای ایشان هم حدودا به همین میزان در نظر گرفت .

نکته ای که گاها به اشتباه مطرح میشود محاسبه مبلغ دلار با ارز دولتی است که این مطلب صحیح نیست و باید مبلغ مورد نظر بر مبنای ارز آزاد محاسبه شود در گذشته بانک ها مبلغ دلار را بر مبنای دلار دولتی و از سایت بانک مرکزی درج میکردند گه حدودا برای دلار آمریکا 4200 تومان بود اما در حال حاضر با توجه به اینکه دلار دولتی فقط برای مصارف خاصی تخصیص داده میشود اکثر بانکها مبلغ دلار را بر مبنای دلار آزاد یا نرخی نزدیک به آن محاسبه میکنند

باید توجه داشته باشید باید گواهی تمکن مالی بر مبنای دلار کانادا صادر شود نه دلار آمریکا

یک مساله بسیارمهمی که در خیلی از پرونده ها با آن مواجه میشویم بی توجهی به گردش حساب و پرینت ریز گردش و تمرکز بر روی آخرین مانده حساب است که این کاری اشتباه است ، در واقع سفارت کانادا به این علت هم گردش حساب و هم گواهی تمکن مالی را درخواست میکند که مطمئن شود مانده حساب درج شده در گواهی تمکن مالی صوری نبوده و به صورت یکدفعه و با قرض و … وارد حساب نشده ، بین گردش حساب و مانده روزانه و ماهانه حساب شما و مانده گواهی تمکن مالی که برای ارائه به سفارت کانادا اخذ میکنید باید توازن برقرار باشد ، البته شما میتوانید در ماه آخر به صورت تدریجی حساب خود را افزایش دهید ولی باید از واریز مبالغ زیاد به صورت یکدفعه که با دیگر گردش های حساب شما همخوانی نداشته باشد خودداری کنید .

علاوه بر پرینت و تمکن مالی ، سپرده های بلند مدت بانکی ، گواهی خرید اوراق مشارکت ، گواهی سپرده در صندوق های سرمایه گذاری با سود قطعی ، گواهی سهام و مدارک مالی اینچنین را نیز در صورت موجود بودن باید ترجمه و به سفارت ارائه نمایید .

canada tourism visa job docs

چه مدارک شغلی را باید برای ویزای توریستی آماده و ارائه نماییم :

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، هر فردی بر مبنای موقعیت شغلی که دارد باید مدارک معتبری که نشان دهنده موقعیت شغلی و میزان سابقه و درآمد وی است را به سفارت کانادا ارائه نماید در زیر به تفکیک بر مبنای مشاغل مختلف مدارکی که باید آماده نمایید را برایتان شرح داده ایم

کارمندان دولتی : دریافت گواهی اشتغال به کار از کارگزینی ، 3 عدد از آخرین فیش های حقوقی ، آخرین حکم کارگزینی

کارمندان خصوصی : دریافت گواهی اشتغال به کار همراه با ذکر موافقت با مرخصی در تاریخ مورد نظر برای سفر ، 3 عدد فیش حقوقی آخر ، در صورت امکان ارائه روزنامه تاسیس محل فعالیت ، سابقه بیمه تامین اجتماعی

کارفرمایان : جواز کسب یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت ، روزنامه آخرین تغییرات شرکت ، لیست بیمه ارسالی کارکنان ، آخرین برگه مالیاتی صادر شده به همراه رسید پرداخت آن

بازنشستگان : حکم بازنشستگی برای بازنشستگان دولتی و کارت بازنشستگی برای بخش خصوصی ، 3 عدد فیش حقوق آخر

نکته : در صورت یکی بودن مدارک تحصیلی با شغلی که در آن فعالیت میکنید و یا دارا بودن گواهینامه فنی حرفه ای و یا سایر گواهینامه های معتبر که مرتبط با شغل کنونی شما هستند ارائه آن مفید خواهد بود .

افراد مشغول به تحصیل : گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه یا مدرسه ، گواهی شغلی کار پاره وقت در صورت اشتغال

سابمیت پرونده ی توریستی کانادا :

پس از مشخص شدن هدف باید به آماده سازی مدارک برای سابمیت و ارسال پرونده جهت بررسی برای صدور ویزا اقدام کرد

این اقدام با توجه به توضیحاتی که خدمتتان دادیم و با خواندن کل این مقاله میتواند به صورت شخصی و با مراجعه به سایت تعیین شده توسط دولت کانادا انجام شود اما نکته بسیار مهم در این میان آشنایی با نحوه نگرش آفیسرهای بررسی کننده ویزا و نحوه چیدمان مدارک و تسلط به شرایط روز سفارت در مورد بررسی پرونده ها دارد .

به عنوان مثال تا قبل از سال 2020 درخواستهای دریافت ویزا به عنوان توریست و بدون دعوتنامه در صورت دارا بودن سابقه سفر قوی و تمکن مالی قابل قبول اکثرا با موافقت همراه میشدند اما در سالهای بعد اکثر این درخواستها متاسفانه ریجکت شده اند و دلیل سفر به عنوان توریست برای اکثر آفیسرهای کانادا قابل قبول نیست و تعداد زیادی از افرادی که شخصا و با توجه به راهنمایی کسانی که قبلا ویزای توریستی دریافت کرده بودند برای دریافت ویزا اقدام کرده بودند با پاسخ “دلایل ارائه شده برای سفر به کانادا برایمان قابل قبول نبوده و احتمال میدهیم شما پس از پایان سفر به ایران باز نمیگردید” مواجه شدند .

حال اگر این افراد با مشاوران متخصص ی توریستی کانادا که با صداقت مشاوره میدهند صحبت میکردند میتوانستند با دعوتنامه ای حال توریستی یا شخصی احتمال صدور ویزای خود را بالاتر ببرند .

اقدام برای اپلای ویزای کانادا میتواند به دو صورت کاغذی و آنلاین باشد که در حال حاضر تقریبا تمام درخواستها به صورت آنلاین و با آپلود مدارک و ارسال آنها جهت بررسی انجام میشود .

بهتر است بدانید که حتی درخواستهای کاغذی هم توسط کارکنان مربوطه اسکن میشود و به صورت همان درخواستهای آنلاین به دست آفیسرهای مربوطه میرسد و هیچ ارجعیتی در تحویل درخواست کاغذی وجود ندارد و حتی ارسال درخواست به صورت آنلاین توسط افراد ماهر بسیار بهتر است زیرا نحوه قراردادن مدارک و نظم و ترتیب آنها در بررسی پرونده حتما تاثیر مثبتی خواهد داشت .

مدارک شناسایی ویزای توریستی :

 • شناسنامه فرد متقاضی
 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل یکسال + پاسپورتهای قدیمی ابطال شده
 • یک قطعه عکس 5/3*5/4 زمینه سفید
 • سند ازدواج برای افراد متاهل
 • سند اتومبیل در صورت داشتن ارزش بالا
 • ارائه اجاره نامه رسمی هر یک از املاکی که سندشان ارائه شده است میتواند به عنوان منبع درآمد ارائه گردد .

نکته 1 : افراد زیر 18 سال یا دانشجویان و یا خانم های خانه دار میتوانند از مدارک حامی مالی خود مانند همسر یا والدین استفاده کنند .

نکته 2 : رضایت نامه محضری از هر یک از والدین که همراه فرزند خود به کانادا سفر نمیکند یا برگه حضانت کامل برای افراد مطلقه الزامی است .

مدارکی که دانشجویان باید ارائه بدهند :

علاوه بر مدارک ذکر شده بالا افرادی که برای ویزای تحصیلی اقدام میکنند باید مدارک زیر را هم ارائه بدهند :

 • نامه اخذ پذیرش تحصیلی دارای اعتبار زمانی
 • گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • ریز نمرات دیپلم+ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • انگیزه نامه

نکته مهم : برای مدرک زبان اولویت با آیلتس است اما ارائه تافل هم مشکلی ندارد .

canada tourism visa fingerprint

انگشت نگاری و وقت انگشت نگاری برای ویزای توریستی کانادا:

پس از تکمیل فرمهای مربوطه و آماده سازی مدارک و ترجمه آنها و سابمیت پرونده نوبت به انگشت نگاری و بایومتریک برای ارسال نهایی پرونده جهت بررسی می باشد.

در حال حاضر انجام انگشت نگاری بدون دریافت وقت قبلی امکانپذیر نیست و به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران این کار باید با مراجعه به یکی از کشورهایی که مرکز VFS در آنها مستقر می باشد انجام پذیرد .

توصیه ما مراجعه به کشور ترکیه و یکی از شهرهای آنکارا و یا استانبول ذخیره است زیرا هم نسبت به کشورهای دیگر هزینه سفر کمتری دارد و هم به علت آشناتر بودن آفیسرهای مستقر در ترکیه به مدارک ایرانیان احتمال بررسی بهتر در صورت ارسال پرونده به آنکارا وجود دارد .

ریجکتی ویزای کانادا و دلایل آن :

در حال حاضر تعداد زیادی از پرونده های درخواست ویزای توریستی کانادا با ریجکتی یا عدم قبولی درخواست ویزا موجه میشوند .

مهم ترین دلیل در این ریجکتی ها عدم اطمینان از بازگشت به کشور مبدا پس از پایان مدت سفر می باشد .

در واقع پرونده هایی که ریجکت میشوند نتوانسته اند با مدارکی که ارسال کرده اند آفیسر پرونده را قانع کنند که پس از اتمام سفر با ایران باز میگردند .

جالب است بدانید که دلایل رد شدن ویزا در فرم هایی از قبل آماده در اختیار آفیسران هست و با تیک زدن دلایلی که مورد نظرشان است به راحتی و در زمان اندکی پرونده را رد و سراغ پرونده دیگری میروند ، به همین دلیل باید در هنگام تهیه و ترجمه و تنظیم مدارک نهایت دقت و توجه را داشت که بهترین مدارک به بهترین شکل تنظیم و ارسال گردند و این مهم بهتر است توسط افراد با تجربه و مسلط به انجام امور ویزای کانادا انجام پذیرد .

مهم : اخیرا اداره مهاجرت و ویزای کانادا جهت تسریع در بررسی پرونده های ارسالی از رباتی به نام CHINOOK کمک میگیرد که متاسفانه منجر به بالا رفتن نرخ ریجکتی درخواستها شده در این پرونده ها نوع مدارک ارسالی و تنظیم آنها به گونه ای بوده که قبل از رسیدن به دست آفیسر توسط ربات به عنوان پرونده HIGH RISK شناخته شده است و برای صدور ریجکتی به آفیسر ارجاع داده شده است ، البته تعدادی از پرونده هایی که با تمام اصول درست و حرفه ای هم تنظیم شده اند با ریجکتی مواجه میشوند اما مطمئنا شناخت نوع برخورد با پرونده ها حتما در آماده سازی و تنظیم آنها و جلوگیری از ریجکتی تاثیر به سزایی دارد .

در زیر برخی از دلایل اصلی ذکر شده در ریجکتی ها برای شما ذکر شده است :

 • عدم اطمینان از بازگشت به ایران پس از پایان سفر
 • نداشتن دلیل قوی و معتبر برای سفر به کشور کانادا
 • نداشتن وابستگی خانوادگی در کشور مبدا جهت حصول اطمینان از بازگشت
 • دارا نبودن سابقه سفر قوی به کشورهای اروپایی و انگلیس و…
 • نداشتن انگیزه کافی و عدم توجیه اقتصادی برای تحصیل در کشور کانادا
 • ناقص بودن مدارک و به تبع آن قانع نشدن آفیسر برای بازگشت از سفرcanada tourism visa reject objection

آیا میتوان به ریجکت شدن ویزا اعتراض کرد ؟

سوالی که خیلی از افرادی که درخواست شان با ریجکتی مواجه شده است میپرسند همین سوال است ، باید بگوییم پرونده های توریستی امکان اعتراض ندارند و باید به صورت ارائه درخواست جدیدی برای دریافت ویزا دوباره اقدام کرد .

البته هر نوع اقدام جدید باید همراه با ارائه مدارکی جدید علاوه بر مدارک قبلی باشد وگرنه مجدد با ریجکتی مواجه خواهید شد .

اما پرونده های دانشجویی و سایر پرونده های مهاجرتی امکان اعتراض و ثبت شکایت در دادگاه را دارند و خوب است بدانید که تعداد زیادی از این شکایات نتیجه مثبت و دریافت ویزا را به دنبال خواهند داشت .

ویزای توریستی کانادا در راه ابریشم

از آنجائیکه پروسه اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا بسیار حساس و گاها پیچیده است و نیاز به تجربه بالا و نیز به روز بودن نسبت به شرایط صدور ویزا و مدارک ارسالی دارد و اشتباهاتی بعضا کوچک منجر به رد شدن درخواست ویزای کانادا میشوند ، شما میتوانید از تجربه و تسلط و دانش همکاران متخصص مجموعه راه ابریشم استفاده کرده و از هرگونه خطای احتمالی جلوگیری کنید در این رابطه از طریق شماره تلفن 02178716 و یا از طریق ثبت درخواست مشاوره در همین سایت اقدام نمایید .

مشاوره تلفنی و همچنین مشاوره حضوری در مجموعه راه ابریشم رایگان می باشد .

راه ابریشم مورد اعتماد هزاران مشتری

مشاوره رایگان