وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا برای دریافت ویزا امری ضروری است. آیا می‌دانید وقت سفارت کانادا را چگونه باید گرفت؟ تفاوت وقت آنلاین و حضوری چیست؟ گرفتن وقت سفارت چقدر طول می کشد؟ مدارک لازم جهت اخذ زمان سفارت کانادا چیست؟ اگر دنبال پاسخ به این سوالات هستید، با ما همراه شوید.

وقت سفارت کانادا

اگر به دنبال سفر یا اقامت در کشور کانادا هستید، اول باید به دنبال کارهای ویزای خود باشید، برای دریافت ویزا ابتدا باید وقت سفارت بگیرید تا سپس انجام سایر مراحل امکان پذیر شود. برای این کار شما به دو صورت آنلاین یا حضوری می‌توانید اقدام کنید، ولی برای تعیین وقت در هر دو صورت، باید درخواست خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت VFS Global به ثبت برسانید.
شما بعد گرفتن وقت سفارت کانادا با اخذ ویزای توریستی هر کشوری از ویزای توریستی کانادا گرفته تا ویزای توریستی سایر کشورها، شما قادرید به آن کشور سفر کنید ولی اگر به دنبال اقامت موقت یا دائم هستید باید ویزای مخصوصی بگیرید مثلا ویزای تحصیلی یا ویزای ICT که هر دو با ویزای توریستی کانادا کاملا اهداف متفاوتی دارند.

تفاوت وقت آنلاین و حضوری

هردو چندان تفاوتی با هم ندارند چون که بعد از تعیین وقت در هردو سفارت به هر دو صورت باید برای انگشت نگاری به یکی از مراکز وک که کارگزاری‌های کشور کانادا هستند در کشورهای همسایه مانند ترکیه یا امارات بروید و سایر مراحل ویزا را ادامه دهید.
جالب است بدانید بسیاری از کشورهای جهان سفارت‌خانه‌ی خود را به عنوان مرجع صادر کننده‌ی ویزای معرفی و به رسمیت می‌شناسند ولی این موضوع در مورد کانادا متفاوت است چون دولت کانادا انجام چنین اموری را به کارگزاری‌هایی سپرده است که تحت عنوان وک (VAC) شناخته می‌شوند که این کارگزاری‌ها در اکثر کشورهای دنیا دایر می‌باشند، به خاطر همین مورد متقاضیان وقت سفارت کانادا باید از وک وقت بگیرند.
این را هم بدانید که بعد از انتخاب تاریخ و ساعت شما موظفید که برگه وقت انگشت نگاری خود را نیز از لینک مشخص شده دانلود بکنید تا بتوانید مراحل بعدی را طی کنید.
اگر به دنبال ویزای هرکشوری هستید، باید بدانید ویزاهای مختلفی وجود دارد از ویزای استارتاپ کانادا گرفته تا ویزای تحصیلی که شما باید برای ویزای که می خواهید اقدام کنید.

canada embassy interview

چگونه وقت بگیریم؟

مختصر و ساده بگوییم که شما به ۲ صورت آنلاین و حضوری می‌توانید وقت بگیرید، که در ادامه بیشتر راجع به این مورد توضیح می‌دهیم.
۴ قدم برای گرفتن وقت سفارت کانادا لازم است:
۱.آماده سازی مدارک
۲.ترجمه مدارک برای سفارت
۳.انتخاب محل انگشت نگاری
۴.اخذ وقت سفارت کانادا

مراجعه حضوری به سفارت

در صورتی که قصد مراجعه حضوری برای اخذ ویزای کانادا دارید، باید توجه داشته باشید که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد پس باید همراه با مدارک‌ لازم و ضروری به یکی از کارگزاری‌های این کشور در کشورهای همسایه ایران مراجعه فرمایید. شما باید مدارک‌ لازم و ضروری را تحویل دهید و فرم مربوطه را پر بکنید و بعد در روز و تاریخ مشخص شده باید برای انگشت نگاری به مراکز وک رجوع کنید ولی باید از قبل هزینه انگشت‌نگاری را بپردازید و واریز کنید و به کارگزاری ارائه کنید. بعد باید ضمن صبوری منتظر ایمیل جواب ویزای خود بمانید. اگر درخواست شما ریجکت شود به شما اطلاع داده می‌شود.

canada embassy online interview

ثبت نام آنلاین

برای ثبت نام و گرفتن وقت سفارت کانادا به این روش باید به سایت VFS Global مراجعه فرمایید و حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. بعد از آپلود مدارک ضروری و لازم، سفارت یک کد رهگیری به شما ارائه می‌دهد. بسته به کشوری که قصد انگشت‌نگاری در آن را دارید دفتر وک مدنظرتان را انتخاب کرده و هزینه مشخص شده برای صدور ویزا و انگشت‌نگاری را آنلاین پرداخت کنید و بعد باید به انتظار نامه سفارت بنشینید. دقت کنید که با از دست دادن مهلت انگشت‌نگاری درخواست ویزای شما بی‌نتیجه می‌ماند.
جذابیت این روش این می‌باشد که شما امکان تکمیل مدارک‌ لازمه را در صورت وجود نقص دارید و فقط برای انگشت‌نگاری باید به کشور مورد نظر سفر بکنید.

روش تعیین وقت آنلاین به این شکل است:

۱.یک دفتر مجاز VAC از وب سایت VFS Globalانتخاب کنید.
۲. بروی لینک BIOMETRIC ENROLMENT کلیک کنید و سپس وارد بخش Schedule an Appointment  شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید.
۳.اطلاعات مورد نیاز و ضروری را در قسمت New user وارد کنید.
۴.حساب کاربری را از طریق ایمیل ارسال شده فعال کنید.
۵.در قدم بعدی شما به عنوان متقاضی باید اطلاعاتی چون تاریخ مورد نظر و تعداد وقتی که برای گرفتن وقت سفارت کانادا می‌خواهید (اگر همراه دارید)، را وارد کنید.
۶.در قدم بعد که صفحه‌ تعیین وقت برای‌ شما نمایش داده شد، وقتی که می‌خواهید را انتخاب کنید و بروی دکمه‌ Confirm بزنید.
توجه کنید که هیچ تفاوتی هم بین دفاتر انگشت نگاری این کشور در کشورهای همسایه وجود ندارد پس در زمان تعیین وقت سفارت این کشور، لازم نیست کشور خاصی مدنظرتان باشد و بین انتخاب مرکز انگشت نگاری انتخاب کنید.
مهاجرت از راه های مختلفی امکان پذیر است از مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اکسپرس اینتری گرفته تا مهاجرت از طریق تحصیل. شما باید برحسب شرایط خود برای ویزا اقدام کنید.

مدت زمانی که برای گرفتن وقت سفارت طول می کشد

از آنجایی که این کشور در ایران سفارت خانه ای ندارد پس تمامی متقاضیان اخذ ویزای این کشور اجباراً باید بعد گرفتن وقت سفارت کانادا به یکی از کشورهای اطراف ایران بروند پس باید از آنجا وقت سفارت بگیرند و به آنجا سفر کنند. برای اخذ ویزای کانادا می‌توانید به یکی از شهرهای آنکارا، استانبول، ایروان، دبی، ابوظبی و غیره بروید، تا بتوانید کارهای ویزایتان را انجام دهید.
گرفتن وقت سفارت این کشور بستگی به میزان تقاضا و ازدحام اشخاص در آن بازه زمانی دارد، پس نمی توان زمان مشخصی را برای گرفتن وقت تخمین زد. وقت سفارت این کشور در شرایط عادی در هر کشوری که مدنظرتان است، به طور میانگین 7 تا 10 روز کاری یعنی همان 14 روز معمولی طول می‌کشد.

canada embassy documents

مدارک لازم جهت اخذ زمان سفارت کانادا

برای اخذ وقت در سفارت این کشور احتیاج به مدارک خیلی زیادی ندارید.
بسته به اینکه شما از کدام روش در مرحله ثبت نام و گرفتن وقت سفارت کانادا استفاده کرده‌اید، آنلاین و یا مراجعه حضوری اقدام می‌کنید، مدارک لازم را ارائه کنید و موقعی که شما اقدام به تعیین وقت سفارت می‌کنید ایمیل سفارت مبنی بر اقدام برای انگشت‌نگاری توسط آفیسر پرونده برایتان فرستاده می‌شود و این ایمیل به معنی بررسی مقدماتی مدارک شما بوده است.
از ضروریترین مدارک می‌توان به تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تماس اشاره کرد.
ولی به طور کلی ۳ دسته از مدارک ضروری هستند:
۱.دسته اول مدارک شناسایی است که از مهم ترین این مدارک، مدارک تولد، فوت، ازدواج (در صورت ازدواج کردن) و شناسنامه متقاضی می باشد. گذرنامه باید حداقل هفت ماه اعتبار داشته باشد ولی با داشتن گذرنامه های قبلی که نشان دهد قبلا توریست بوده‌اید، به شما کمک زیادی برای اثبات هدفتان می‌کند. دو قطعه عکس نیز ضروری است.
دسته دوم مدارک گرفتن وقت سفارت کانادا مدارک شغلی هستند. این مدارک با توجه به شرایط شما متفاوت است و اگر ویزای تحصیلی، کاری یا سایر ویزاها بخواهید باید همه ی مدارک لازم را ارائه دهید. گواهی اشتغال به کار، برگه مرخصی، سابقه بیمه تأمین اجتماعی و غیره در این دسته است.
دسته سوم مدارک مالی چون تمکن مالی و گردش حساب و غیره است.
دعوت‌نامه، واچر هتل و سایر مدارک نیز در این دسته می باشند.

برخی ترجیح می دهند به جای اخذ ویزای شینگن ویزای این کشور را اخذ کنند که با توجه به جذابیت های این شهر چیز عجیبی به نظر نمی آید. شما هم می توانید ویزای این کشور را بگیرید و با سفر به آن سفر خوشی را تجربه کنید

canada embassy payments

هزینه خدمات تعیین وقت سفارت کانادا

هزینه خدمات برای اخذ وقت سفارت کانادا در شهرهای مختلف تفاوت می‌یابد. با مراجعه به مشاوران با تجربه می‌توانید میانگین هزینه‌ها را به صورت تقریبی محاسبه کنید. این هزینه، کلیه هزینه‌های مربوط به تعیین وقت انگشت نگاری را نیز برای ویزای این کشور در تمامی شهرها را شامل خواهد شد..

اگر به دنبال اخذ اقامت در کشورها و شهرهای مختلفی چون اقامت دبی یا اقامت کانادا هستید، باید مراحل مختلفی را چون انگشت نگاری طی کنید، در ادامه به شرایطی که نیاز به انگشت نگاری ندارید اشاره می‌کنیم.

چه افرادی نیاز به انگشت نگاری ندارند؟

افرادی که کمتر از ۱۴ سال سن دارند و افرادی که بیشتر از ۸۰ دارند، نیاز به انگشت نگاری ندارند.
افرادی که ویزای مهاجرتی دارند هم نیاز به انگشت نگاری ندارند.
متقاضیانی که از قبل اقامت کشور کانادا را دارند و کارمندان و افراد دولتی یا دیپلمات ها نیز به انگشت نگاری نیاز ندارند.

شما می توانید ویزاهای مختلفی را بگیرید مثلا ویزای یونان بگیرید و به این کشور سفر کنید و یا ویزای کشورهای دیگر را بگیرید ولی حتما پیشنهاد می شود که از این کشور زیبا دیدن کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

canada embassy locations

آدرس دفاتر VAC

متقاضیان گرفتن وقت سفارت کانادا  و ویزای این کشور برای انگشت نگاری و ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک خود باید به یکی از مراکز وک (VAC) بروند. با از آنجایی که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد پس، متقاضیان ایرانی برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود و انگشت نگاری لازم برای کانادا باید به یکی از دفاتر سفارت این کشور تحت عنوان وک در یکی از استانهای همسایه ایران چون استانبول، آنکارا، ابوظبی، دبی، ایروان و غیره مراجعه کنند، مراکز وک به همراه آدرس‌های آن به شرح زیر است.
آدرس دفتر وک آنکارا
Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 next to TEB Bank
آدرس دفتر  وک استانبول
Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440
آدرس دفتر وک دبی
Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Union National bank Mina Road, Abu Dhabi
آدرس دفتر وک ابوظبی
25th floor, shining Tower, Khalidiya Street, Abu Dhabi
آدرس دفتر وک ایروان
۱۰ Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia
در ادامه به مواردی که سبب ریجکت شدن شدن شما در سفارت می‌شود را شرح می‌دهیم که آن‌ها را رعایت کنید و بعد گرفتن  وقت سفارت کانادا از ریجکتی پرونده خود جلوگیری کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام ایالت کانادا برای شما مناسب است می توانید با خواندن مقاله بهترین شهرهای کانادا برای زندگی راجع به این مسئله، بهتر تصمیم بگیرید.

علل رایج ریجکتی توسط سفارت

تقاضای بالا و ظرفیت کم
کانادا مقصد جذابی‌ برای دانشجویان و افراد جویای کار است و از سراسر دنیا تقاضا برای ویزای کانادا وجود دارد. کانادا در سال ۲۰۱۹ فقط از یک کشور آن هم کشور هند بیش از یک میلیون نفر درخواست استادی پرمیت دریافت کرد. درخواست زیاد و ظرفیت محدود این کشور چاره‌ای جز ریجکتی برخی پرونده ها برای این کشور باقی نگذاشته است.
زمان محدود بررسی هر پرونده
زمان محدود بررسی هر پرونده گاهی سبب ایجاد خطا می‌گردد. آفیسرها مجبور به داشتن سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‌ها هستند. تعداد درخواست های استادی پرمیت به این کشور بسیار زیاد است و منابع انسانی محدودی به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند.
نقص پرونده
در بیشتر موارد امکان وجود مشکلات در پرونده وجود دارد و کمبود مدارک سبب شده است ریجکتی ویزای کانادا افزایش یابد. شما باید بتوانید که آفیسر را قانع کنید وگرنه احتمال اینکه او ویزای شما را مردود کند زیاد است. موارد زیادی در تصمیم آفیسر دخالت دارند که برای صدور یا ریجکت ویزا تصمیم بگیرد.
عدم قانع کردن آفیسر برای ترک کشور
یادتان باشد بعد گرفتن وقت سفارت کانادا در سیستم اداره مهاجرت کانادا باید از نظر حقوقی بدانید که پیش فرض این است که شما قصد دارید در کانادا بمانید و آن را ترک نکنید مگر این که شما خلاف آن را به اثبات برسانید. شما باید بدون هیچ درخواستی اثبات کنید که حتما اگر ویزای موقت دارید به کشورتان برمی‌گردید.
بند ۲۱۶ قانون این است که:
همیشه وظیفه متقاضی این می‌باشد که نشان دهند قصد اقامت موقت در این کشور را داشته و در اتمام تحصیل خود این کشور را ترک می‌کند.

البته ریجکتی درخواست فقط مربوط به اقامت نیست بلکه اگر بعد اقامت خود به دنبال اخذ شهروندی کانادا هستید، باید یکسری از قوانین و مقررات را رعایت کنید و در آنجا هم احتمال ریجکتی شما وجود دارد.

canada embassy rejection

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

بعد گرفتن وقت سفارت کانادا معمولا در هنگام ریجکت این ویزای پرمتقاضی شما امکان دارد متن این چنینی دریافت کنید:
بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور متقاضی موظف است تصمیم خود برای بازگشت به سرزمینش را پس از تحصیل در کانادا به اثبات برساند. متقاضی باید به آفیسر نشان دهد که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون می‌باشد و تمکن مالی کافی (دارای بودجه لازم برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی خود در این کشور) می‌باشد، البته اگر تمکن مالی دارید ولی بازهم نگران هزینه زندگی خود هستید نگران نباشید چون شما در حین تحصیل هم می توانید کار در حین تحصیل در کانادا هم انجام دهید.

وقت سفارت کانادا در راه ابریشم

شما برای پروسه اخذ ویزای این کشور از تعیین وقت سفارت کانادا تا تهیه مدارک لازمه و مربوط، ترجمه آن‌ها ،انگشت نگاری و مصاحبه و رفع تمامی سوالات خود می‌توانید از مشاوران مجرب و مطلع از آخرین اخبار، راه ابریشم کمک بگیرید.

وقت سفارت کانادا در راه ابریشم

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید، در قدم اول باید وقت سفارت کانادا بگیرید و مدارک لازم را ارائه کنید و به سوالات سفارت پاسخ دهید. شما در هر قدم ممکن است دچار اشتباه شوید و نتوانید تنهایی کارهای لازم به ویزا را انجام دهید، ولی با کمک گرفتن از مشاوران باتجربه و آگاه به آخرین اخبار و آپدیت‌های سفارت، می‌توانید احتمال اشتباه و ریجکتی خود را تا حد ممکن کاهش دهید.
مشاوران راه ابریشم در تلاشند تا سوالات متقاضیان در زمینه‌های مختلف را پاسخ دهند. اگر به دنبال گرفتن وقت  سفارت برای ویزای کانادا هستید و می‌خواهید تمام مدارک خود را کامل ارائه کنید و از صحیح بودن تمامی فرایند گرفتن وقت سفارت تا ارائه مدارک مطمئن شوید این کار را به ما بسپارید.