ویزای شینگن

آیا با تعریف کلی شنگن آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید ویزای شینگن چیست و چه مزایای برای شما دارد؟ آیا تا به حال برای یکی از انواع مختلف ویزا شینگن درخواست داده‌اید و از جزئیات مدارک و شرایط اپلای ویزای شنگن باخبر هستید؟ اگر اطلاعات کمی در مورد این مجوز مهم و کاربردی قاره اروپا دارید و مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، همراه ما باشید.

ویزای شینگن

شینگن به منطقه‌ای در اروپا که شامل 27 کشور برای رفت و آمد بدون نیاز به ویزا و سایر محدودیت‌های مرزی است طلقی می‌شود که عنوان بزرگترین منطقه بدون نیاز به ویزا را دارد.
کشورهای این حوزه همانند کشوری واحد هستند و قطعا اعضای شینگن به گونه‌ای که برای اتباع خود و عبور مرور مرزی آن‌ها اقدام می‌کنند، در برابر اتباع کشورهای خارجی آسانگیر نیستند پس به خاطر همین در صورتی که قصد سفر دارید، نیاز به یک ویزای شینگن برای رفت و آمد دارید.
کشورهای اروپایی زیادی عضو شینگن هستند برای همین این ویزا ارزش و اعتبار زیادی در سراسر دنیا دارد.

اگر به دنبال ویزای هر کشوری از جمله ویزای شینگن یا ویزای توریستی کانادا هستید باید کاملا راجع به آن مطالعه کنید تا از شرایط و ویژگی های آن اطلاع یابید. در ادامه به معرفی کامل این ویزا می پردازیم.

چه کشورهایی عضو شینگن هستند؟

table

شما از طرق مختلفی مانند ویزای استارتاپ کانادا یا ویزای توریستی شینگن و سایر ویزاها می توانید امکان سفر به کشور مقصد را پیدا کنید.

به طور کلی ویزای شینگن سه نوع مختلف دارد که در ادامه به توضیح آنها و زیر مجموعه هایش می پردازیم.

schengen visa types

ویزای اتحادیه شینگن یا: (UNIFORM SCHENGEN VISA (USV))

ویزای اتحادیه شینگن یا (UNIFORM SCHENGEN VISA ) ویزای گردشگری اروپا است که با آن قادرید به کشورهای عضو شینگن با شرط فقط تا محدوده زمانی ۹۰روز در هر شش ماه سفر کنید. زمان اعتبار اقامت شما هم از زمان اولین سفری که کنید شروع می‌شود.
این ویزای به سه‌نوع A, B, C تقسیم می‌گردد:

ویزای نوع :A

ویزای نوع A یا Airport Transit Visa، ویزای ترانزیت فرودگاهی است که به سبب آن مسافر قادر است در فرودگاه‌های محدوده این منطقه استفاده کند تا به مقصد خود که کشور دیگری که خارج از این منطقه است تغییر مسیر دهد. پس ویزای نوع A فقط در فرودگاه‌های کشورهای این منطقه قابل استفاده است و نه خارج از فرودگاه های شینگن و برای توقف و انتظار تعویض پرواز خود نمی‌توانید وارد کشوری که فرودگاه قرار دارد شوید.
نکته مهم این است که حتی درصورت نیاز به عبور از بیش از یک فرودگاه این محدوده اروپایی نیاز به اخذ ویزای شینگن نرمال نوع C خواهید داشت.
پس ویزای نوع A برای پرواز یک باری در محدوده شینگن است و آن هم مختص به عبور از فرودگاه است و بیش از یکبار جزو پروازهای داخلی محسوب شده و نیازمند دریافت ویزای نوع C است.
اگر شرایط زیر را داشته باشید، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارید:
۱.جزو پرسنل عضو در پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو باشید.
۲.دارای مجوز اقامت معتبر صادر شده از کشورهایی چون اتحادیه اروپا، مناطق اقتصادی EU و EEA یا چند کشور دیگر چون کانادا، ژاپن یا ایالت متحده آمریکا باشید.
۳.شهروندی از خانواده اتحادیه اروپا EU ،EEA محسوب شوید.
۴.دارای ویزایی معتبر از حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا محسوب شوید.
۵.پاسپورت دیپلماتیک داشته باشید.

ویزای شینگن نوع: B

این ویزا برای حمل و نقل، ترانزیت و نوعی ویزای ترانزیتی است که با پاسپورت اجازه حداکثر ۵ روز عبور از طریق خودرو، هواپیما، قطار و غیره از چند کشور شینگن را می‌دهد تا باگذر از آن ها به کشوری در خارج منطقه شینگن بروید.
در مواردی اگر برای ادامه سفر نیاز به اقامت موقت در منطقه شینگن داشته باشید به ویزای ترانزیت نیازمند خواهید بود.

پس تا اینجا دیدید که ویزای شینگن فقط یک نوع نیست.

ویزای شینگن نوع C:

این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه و اهدافی چون شرکت در رویداد ورزشی یا فرهنگی، گردشگری از کشورهای این منطقه یا بازدید از آشنایان و خانوادتان که در این کشور هستند است. این ویزا خود سه نوع مختلف دارد.
ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود (SINGLE-ENTRY)
با این ویزا قادرید فقط یک بار به یکی از کشورهای منطقه شینگن سفر کرده و با خروج از آن کشور، ویزای شما پایان می یابد، قابل استفاده دوباره نیست و بی اعتبار می شود. ویزای سینگل شینگن معمولاً با برچسب Number of Entries قابل تشخیص است.
ویزای دوبار ورود شینگن (DOUBLE-ENTRY)
این ویزا در موارد بسیاری دارای شباهت هایی با ویزای یک ‌بار ورود است ولی با این تفاوت که فرد دارنده آن می تواند تا زمان اعتبار قانونی آن و در بازه 180 روز دو بار به کشورهای این منطقه سفر کند. این فرصت فقط ۲ بار است و نه بیشتر. ویزای دوبار ورود با نوشته Number of Entries 2 قابل شناسایی و تشخیص است.
ویزای مولتی شینگن یا ویزای چند بار ورود (MULTIPLE-ENTRY)
با این ویزا قادرید بدون محدودیت و به دفعات متعدد به کشورهای این منطقه وارد شده و آن کشور را ترک کنید. تنها محدودیت این ویزا بازه زمانی آن است. این ویزای شینگن به شما ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه مجوز اقامت و تردد در این منطقه را می دهد که زمان آن با ورود به اولین کشور این منطقه شروع می شود. ویزای مولتی شینگن معمولاً با برچسب Number of Entries MULT قابل شناسایی و تشخیص است.

برای اطمینان از اینکه کدام کشور جهان یا کدام کشور حوزه شینگن برای سفر بهتر است می توانید از مقاله های مقایسه ای کمک بگیرید مثلا مقاله کانادا یا آلمان را یخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

ویزای اعتباری منطقه محدود یا (LIMITED TERRITORIAL VALIDITY VISA (LTV))

ویزای اعتباری منطقه محدود یا (LTV) ویزای موقتی است که برای افرادی خاص صادر می‌شود چون پناهندگانی که بدون مدارک معتبر وارد این منطقه شدند. در این ویزا متقاضی قادر می‌شود توسط این ویزا در محدوده های مشخص شده سفر کند.
البته با الصاق کردن ویزای منطقه‌ای در پاسپورت متقاضی فقط می تواند به همان کشوری که از آن ویزا گرفته یا چند کشور محدود دیگر رفت و آمد داشته باشد، نه به مناطق دیگر و زمان آن هم بر اساس اوضاع و شرایط متفاوت است.

ویزای شینگن نوع D ویزای ملی (NATIONAL VISA)

ویزای شینگن نوع D برای افرادی صادر می‌گردد که با اهدفی چون اهداف کاری یا تحصیلی و حتی بیزینسی و به قصد اقامت دائم قصد سفر به این منطقه را دارند صادر می گردد ولی متقاضیان باید بعد از طی زمان مشخصی به کشور خود برگردند.
ویزای شینگن نوع D می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. (ویزای ملی سینگل و مولتی)

ویزای شینگن نوع D سینگل

برای افرادی که قصد اقامت برای استفاده از خدمات درمانی کشورهای این منطقه در دوره ای محدود دارند است که بعد سفر هم قصد بازگشت به کشور خود را دارند. این ویزا به صورت یک بار ورود صادر می‌شود.

ویزای شینگن نوع D مولتی

این ویزا فرد را قادر می‌کند بدون نیاز به ویزای دیگری بی محدودیت به کشورهای این منطقه سفر کند. مخاطبین این ویزا شامل گروه هایی چون دانشجویان بین المللی که برای پروژه های علمی و اهداف خود به ویزا نیاز دارند یا ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای ارائه مهارت خود به آن احتیاج داشته و یا افرادی که به دلیل ضرورت های پزشکی نیاز به سفر به این محدوده را دارند.

برای برآورد قیمت سفر به هرکشور می توانید از مقاله هایی که هزینه زندگی در دو کشور را مقایسه می کنند استفاده کنید مثلا مقاله ای چون هزینه های زندگی در ونکوور بیشتر است یا تورنتو .

schengen visa conditions

شرایط ویزای شینگن

۱.گردش حساب بالا
متقاضی باید گردش حساب مالی ۶ ماه آخر خود را ارائه کرده و بعد محاسبه ورودی و خروجی ۶ ماه اخیر حسابش توسط آفیسر برای دادن یا ندادن ویزا تصمیم گیری می‌شود.
۲.تعیین هدف سفر
هدف شما به تصمیم گیری آفیسر کمک می‌کند. بسته به هدف و مدت زمان اقامت شرایط فرق خواهد کرد.
۳.تمکن مالی مناسب
تمکن مالی ثابت می‌کند که شما قدرت پرداخت هزینه ها و خرج خود در سفر را بدون مشکل دارید. تمکن مورد نیاز بسته به کشور مقصد و شرایط پرونده متفاوت است ولی بیش از 200 میلیون تومان نیاز خواهید داشت.
مدت زمان گرفتن وقت از سفارت با توجه به کشور مقصد متفاوت خواهد بود ولی معمولا از ۱ ساعت تا ۱۵۰ روز طول می‌کشد و محل انگشت نگاری شما سفارت‌خانه‌ها و دفاتر کارگزاری ویزا خواهد بود‌.

برای اخذ اقامت در هر کشوری از اقامت دبی گرفته تا اقامت انگلستان، شما باید یکسری شرایط داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای شینگن

۱. در اولین قدم باید نوع ویزایی که به آن نیاز دارید را بسته به هدف و زمان مورد نیاز و تعداد زمان‌های ورود و خروج مورد نظر انتخاب کنید. در این کار از مشاوران و افراد متخصص کمک بگیرید. ویزاهای متفاوتی وجود دارند که هرکدام مورد استفاده خود را دارند مثلا ویزای تحصیلی یا ملاقات با خانواده و دوستان، ویزای گردشگری، ویزای بیزینسی، ویزای علمی و غیره باید بسته به هدف از سفر و نوع ویزای مناسب با شرایطتتان را مشخص کنید، ویزای هر کشور با کشور دیگر نیز متفاوت است مثلا دنبال ویزای یونان هستید یا ویزای کانادا، شرایط متفاوت خواهد بود.
۲. در قدم دوم باید کشور مقصد خود را انتخاب کنید و سپس از طریق سفارت، کنسول‌گری‌ها یا یک مرکز ویزای وابسته به سفارت کشور مقصد اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید. در صورت داشتن قصد سفر به یک کشور محدوده شینگن باید از طریق سفارت خودش اقدام کنید ولی اگر جای یک کشور قصد سفر به بیش از دو کشور این محدوده را دارید، باید از طریق سفارت کشوری که بیشترین روزهای سفرتان در آنجا می‌گذرد اقدام کنید.
اما اگر مدت اقامت شما در کشورها مشخص نباشد و ندانید بیشترین روز اقامتتان در کجاست، می‌توانید درخواست اخذ ویزا شینگن را به سفارت اولین مقصدتان ارائه کنید.
۳. بعد طی دو مرحله بالا مناسب‌ترین زمان درخواست را با درنظرگرفتن زمان گیر بودن فرآیند اخذ ویزا پیدا کنید. هر چه زودتر باشد بهتر است.
سه ماه قبل از شروع سفر، بهترین زمان می باشد و حداکثر تا ۱۵ روز قبل از سفر باید اقدام کنید.
۴.چهارمین قدم اخذ ویزا گرفتن وقت از سفارت کشور مورد نظر است، این مرحله یکی دیگر از مراحل اخذ ویزای شینگن است. امکان گرفتن وقت به صورت آنلاین و امکان گرفتن وقت در بعضی سفارت ها با مراجعه حضوری وجود دارد.
۵.در قدم پنجم باید تمامی قسمت‌های آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را دانلود کنید و فرم ویزا را به دقت تکمیل کنید.
۶.در این قدم باید مدارک مورد نیازی را چون فرم درخواست ویزا و پاسپورت خود را جمع کنید. دیگر مدارک شناسایی لازم: اثبات محل اقامت، دو عکس رنگی، بیمه سفر، رزرو بلیط رفت و برگشت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر است.
۷.در این مرحله باید در تاریخ تعیین شده سفارت مراجعه کرده تا مدارک لازم را تحویل دهید. در طول مصاحبه آفیسر با شما به سوالاتی در مورد جزییات سفر پرسیده می‌شود پاسخ‌های درست و مطابق با پاسخ‌های فرم درخواستی بدهید. در ادامه تعدادی از این سوالات را می گوییم.
۸.در این مرحله باید هزینه اخذ ویزا را که توجه به سن و شرایط فرد متقاضی متغیر است، را بدهید.

۹.در مرحله آخر باید منتظر پاسخ نهایی باشید تا وضعیت ویزای شما معلوم شود. بررسی درخواست اخذ ویزای شینگن متقاضیان توسط سفارت چیزی حدود ۱۵ روز طول می‌کشد و حتی ممکن است طولانی‌تر نیز بشود ولی نهایتا ۱۵ تا ۳۰ روزه طول می‌کشد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

مدارک ضروری برای اخذ این ویزا شامل موارد زیر است.
۱. دو قطعه عکس تمام رخ 4*3 رنگی جدید زمینه کاملا سفید
۲.فرم کامل تکمیل شده
۳.کارت ملی و اصل شناسنامه متقاضیان و اصل مدارک شغلی
۴.پاسپورت و کپی صفحات مورد نیاز
۵.برگه تائیدیه رزرواسیون هتل متقاضیان
۶.بلیط پرواز رفت و برگشت شما و همراهانتان
۷.اصل سند ملکی به نام متقاضی یا همسر متقاضی
۸.پرینت 3 ماهه حساب بانکی
۹.پرداخت ضمانت نامه بانکی

schengen visa cost

هزینه ویزای شینگن

برای اخذ هر ویزایی از جمله ویزای یونان گرفته تا ویزای کشورهای دیگر باید مقداری هزینه پرداخت کنید و هزینه‌ها بسته به کشور، شرایط و نوع ویزا متفاوت است.
ویزای ۱ بار ورود ۱ ماه 250 یورو
ویزای چند بار ورود ۳ ماه 350 یورو
ویزای چند بار ورود ۶ ماه 450 یورو
ویزای چند بار ورود ۱ سال 500 یورو
ویزای چند بار ورود ۲ سال 600 یورو

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

برخی کشورها سخت گیری زیادی را در دادن ویزا دارند و فرد متقاضی باید با مدارک تکمیل شده شامل تمکن مالی و عدم سوء پیشینه بتوانند شایستگی سفر خود را ثابت کنند و در صورت نداشتن شرایط نمی‌توانند ویزا بگیرند، مثلا برای رفتن به کشورهایی چون سوئیس و فرانسه سابقه سفر خوب نیازمند است.
نمیتوان نام کشوری را بیان کرد که راحت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن باشد، ولی کشورهایی چون لیتوانی با ۹۸.۷ درصد موفقیت اخذ ویزا و یا کشوری چون اسپانیا که منعطف تر عمل می‌کنند گزینه مناسبی برای این است که شانس خود را برای این کشورها امتحان کنید.
بعد دریافت ویزا کدی اختصاصی به مسافر داده می‌شود که نشان دهنده تعداد دفعات مجاز تردد مسافر در بازه زمانی است.

مزایای ویزای شینگن

این ویزا شما را از مزایای بی شماری بهره مند می‌کند. شما قادر خواهید بود به 27 کشور اروپا که معاهده شینگن را امضا کرده‌اند سفر کنید.
محدوده زمانی این ویزای توریستی 90 روز در 6 ماه است، یعنی شما می‌توانید در طی 180 روز، 90 روز را در این ۲۷ کشور بگذرانید.
اگر قصد شرکت در کنفرانس های بین المللی و یا نمایشگاه را دارید قادرید با ارائه دعوتنامه ویزای شینگن بگیرید.
این ویزا به شما امکان کار در این منطقه را می‌دهد. ولی باید از کارفرمای اروپایی خود دعوتنامه کاری بگیرید و در صورت داشتن سایر شرایط، ویزای شینگن بگیرید. میزان حضورتان هم به مدت قراردادتان بستگی خواهد داشت.
اگر قصد استفاده از خدمات درمانی و پزشکی اروپا را دارید بعد مذاکره با بیمارستان و تهیه مدارک پزشکی می‌توانید برای گرفتن ویزای شینگن درخواست دهید.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

پس از بررسی پرونده‌های فرستاده‌شده به سفارت‌هایی چون سوئیس، ایتالیا، فرانسه و غیره و بررسی آن‌ها توسط کارگزاران باید دلایل ریجکتی ویزای متقاضی در نامه‌ای مکتوب به او اطلاع داده شود. در این نامه گزینه‌های تیک خورده ای وجود دارد که عدم دریافت این ویزا و قانع نشدن آفیسر سفارت را نشان می‌دهد.
از مهم‌ترین موارد ریجکت شدن ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد
۱. در صورتی که متقاضی مدارک ارائه شده‌ی جعلی یا ناقص به سفارت دهد.
۲.نتوانید دلیل روشنی از هدف سفر و اقامت خود بدهید.
۳.درخواست دهنده شرایط مطلوبی جهت برخورداری و گرفتن ویزا نداشته مثلا از توانایی مالی کافی برخوردار نبوده یا نتوانسته بازگشت به کشور خود را اثبات کند.
۴.درصورتیکه متقاضی هم‌اکنون به مدت سه ماه در یکی از کشورهای شینگن ساکن باشد.
۵.اگر درخواست دهنده جزو افراد تحریم شده توسط اعضای شینگن باشد، اجازه ی ورود نمی‌گیرد.
۶.اگر متقاضی برای امنیت ملی، سلامت همگانی و کشوری که درخواست داده، تهدید محسوب گردد.
۷.دلایل هدف سفر متقاضی قابل اتکا و کافی نیستند.
۸.مدارک لازم جهت خروج از کشور کافی و مناسب نبوده اند.
۹.صرف نظرکردن متقاضی از درخواست خود.

schengen visa rejection

رفع ریجکتی ویزای شینگن

در صورتی که درخواست‌تان ریجکت شد،1 تا 2 ماه زمان اعتراض به نتیجه رد درخواست خود را دارید. برای رفع ریجکتی باید نامه ای در قالب ایمیل با شرح دلایلی به مواردی که به‌خاطرش ریجکت شده‌اید برای سفارت کشور ارسال کنید.
مثلا درصورت ریجکتی به دلیل عدم شرح روشن دلایل برگشت حتمی به کشورخود و زمانیکه افسر پرونده به بازگشت شما به کشورتان شک می‌کند باید با ارائه اسناد ملکی و شغلی، وابستگی خود را نشان داده و او را قانع کنید که به محض تمام شدن مدت ویزایتان به کشور خود برمی‌گردید.
اگر پرونده شما مدارک کاملی ندارد و دچار نقص است آن را برطرف کنید.
به خاطر داشته باشید عدم اعتراض به ریجکتی به معنای تایید شما از ریجکتی است که سبب نمره منفی در پرونده شما می‌شود و در صورت اقدام مجدد برای ویزای شینگن باید 1 تا 2 سال از ریجکتی ویزای شما بگذرد و بعد هم اقدام به اخذ تور گروهی کنید.

سوالات رایج مصاحبه ویزای شینگن

دانستن سوالات رایج مصاحبه به شما کمک می‌کند تا با آرامش دنبال جواب‌های منطقی و روشن باشید تا هنگام پاسخ راحت باشید و احتمال ریجکتی شما کاهش یابد .از رایج‌ترین سوالات آفیسر، سوالات زیر است:
۱.از شما راجع به وضعیت تاهل و شغل همسرتان سوال می‌شود.
۲.از شما سوال می‌شود چرا به ویزای سه ماه نیاز داشته و آیا قادرید سفر خود را کوتاه‌تر کنید؟
۳.همسفر شما کیست؟
۴.چرا می خواهید به کشوری که درخواست دادید سفر کنید؟
۵.راجع به فرزندان، سن آنها و کار آن‌ها سوال می‌کنند.
۶.راجع به دوست، فامیل یا آشنایانتان در محدوده این کشور سوال می‌شود.
۷.درصورت نیاز به ویزای تحصیلی، چطور با دانشگاه مورد نظر آشنا شدید؟
۸.آیا تمکن مالی کافی برای ویزای شینگن دارید؟
۹.از شما راجع به برگشت شما به کشورتان سوال می‌شود.
۱۰.آیا قصد کار موقت و یا گذراندن دوره کارآموزی هنگام اقامت در منطقه شینگن را دارید؟
۱۱.آیا قصد به دنیا آوردن فرزندی در کشور مدنظر دارید؟
۱۲.اگر درخواست شما ریجکت شود چه کار می‌کنید؟
۱۳.آیا از شرکت خود مرخصی رسمی گرفتید؟

schengen visa duration

تمدید ویزای شینگن

در شرایط خاصی، امکان تمدید ویزای شینگن وجود دارد ولی این موضوع قطعی و تضمینی نیست و بسته به شرایط و اوضاع پرونده شما خواهد بود

در چه محل‌هایی می‌توان درخواست اخذ ویزای شینگن داد؟

در همه‌ سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورهای حوزه شینگن قادرید درخواست ویزا کنید اما، اگر تنها قصد سفر به یک کشور حوزه شینگن را دارید باید در خواست خود را طبق توضیحاتی که قبلا دادیم، مستقیما به سفارتخانه یا کنسولگری کشور مدنظر ارائه داده و منتظر نتیجه باشید و درصورت ریجکت شدن می‌توانید طی یک ایمیل با دلایل منطقی اعتراض کنید.

نحوه پرکردن فرم درخواست ویزای شینگن

فرمت فرم درخواست ویزای تمامی کشورهای شینگن یکی است و شما می‌توانید جهت دسترسی رایگان به فرم درخواست این ویزا وارد وب سایت سفارت ها و یا دفاتر خدمات ویزا شوید، از آن پرینت گرفته و کامل و دقیق به تمام سوالات پاسخ داده و تمامی جواب‌ها را صادقانه بنویسید.
فرم درخواست ویزا می‌تواند دستی یا تایپی پر شود. ولی هیچکدام از قسمت های فرم نباید خالی و پرنشده بماند و اگر برخی از قسمت های فرم مخصوص شما نیست باید آن را به صورت NAکه خلاصه‌ی No Answer و به معنی بی پاسخ است پر کنید.

استعلام ویزای شینگن

معمولاً استعلام صدور ویزای شینگن درخواست شده از طرف آژانس مسافرتی و یا شخص متقاضی قابل پیگیری نیست بلکه باید تا زمان تقریبی اعلام‌شده از طرف سفارت و کنسولگری صبر کنید تا به پرونده شما رسیدگی شود و این رسیدگی ممکن است بازه ای حدود ۲ هفته تا ۱ماه زمان ببرد ولی در هر صورت، باید منتظر دریافت جواب سفارت باشید.
مدارک هم باید حتما توسط خود متقاضی و در زمان انگشت نگاری تحویل سفارت داده شود.

ویزای شینگن برای متقاضیان زیر سن قانونی

هنگام درخواست ویزای شینگن و تکمیل مدارک، پدر و مادر یا قیم قانونی متقاضیان زیر سن قانونی باید فرم درخواست ویزا را امضا کرده و درصورت جدایی والدین فرد و برعهده بودن حضانت فرزند در دست هردو، امضای هر دو ضروری است. اما اگر حضانت متقاضی به عهده‌ی فقط یکی است، فقط امضای سرپرست قانونی ضروری است.

schengen visa tourist attraction

مکان های دیدنی منطقه شینگن

شما می توانید با این ویزا از مکان های دیدنی فرانسه که شامل موارد زیر است دیدن کنید:
۱.موزه لوور، پاریس
۲.کاخ ورسای، پاریس
۳.برج ایفل، پاریس
۴.قلعه های دره لوآر، تور
۵.کوت دازور، نیس
۶.کلیسای نوتردام شارتر
شما می توانید با این ویزا از مکان های دیدنی اتریش که شامل موارد زیر است دیدن کنید:
۱.استاتسوپر – وین (سالن اصلی اپرا و باله)
۲.قلعه هلبرون – سالزبورگ
۳.کلیسای جامع استفان – وین
۴.قلعه هوهنسالزبورگ – سالزبورگ
شما می توانید با این ویزا از مکان های دیدنی ایتالیا که شامل موارد زیر است دیدن کنید:
۱.کولوسئوم، رم
۲.کلیسای سانتا ماریا دل فیوره، فلورانس
۳.کانال بزرگ ونیز
۴.برج کج پیزا
۵.پانتئون، رم
شما می توانید با ویزای شینگن از مکان های دیدنی سوییس که شامل موارد زیر است دیدن کنید:
۱.لوسرن
۲.اینترلاکن
۳.یونگفرایوخ برای بهترین قطارسواری دنیا؛
۴.دریاچه ژنو
۵.ماترهورن (روستا)
شما می توانید با این ویزا از مکان های دیدنی آلمان که شامل موارد زیر است دیدن کنید:
۱.کلیسای جامع آخن
۲.قلعه نوی شوان اشتاین
۳.باغ جانورشناسی برلین
4. بازار هفتگی بورنهایم
۵.پارک ویکتوریای برلین

کشورهای معاف از ویزای شینگن

بعضی کشورها نیازی به این ویطا ندارند مثلا شهروندان این کشورها نیاز به ویزا شینگن ندارند:

تراول هیستوری (Travel History) یا سابقه سفر چیست؟

شاید تا کنون بارها این اصطلاح را شنیده باشید. سابقه سفر یا Travel Historyکه نشان دهنده میزان سفرهای شماست می‌تواند به گرفتن ویزای کشورهای سختگیری چون ویزا برای آمریکا، کانادا، ویزای شینگن برای کشور‌های حوزه شینگن کمک می‌کند.

افسر بازرس قبل از ورود متقاضیان به کشور مدنظر، سابقه فرد متقاضی را می‌بیند و معمولا براین باور هستند که اگر متقاضی مستقیماً و بدون سابقه سفر به کشوری دیگر به کشورشان سفرکند، احتمال عدم برگشت متقاضی به کشور خود وجود دارد. همین موضوع سبب اهمیت تراول هیستوری برای افسر بررسی درخواست خواهد بود.
برای بهتر کردن سابقه سفرتان می‌توانید به کشورهایی که سختگیری ارائه ویزا زیادی ندارند، سفر کنید تا سابقه خوبی بسازید. بدین منظور کشورهایی که ویزای لحظه ورودی دارند یا حتی ویزای فرودگاهی (visa on arrival) به افراد و توریست‌ها میدهند یا کشورهایی که E ویزا (ویزای الکترونیکی) می‌دهند گزینه مناسبی خواهند بود.
اگر گذرنامه قدیمی نگهدارید؛ تمبر مهاجرت در پاسپورتتان درج شده است و شما می‌توانید تاریخچه سفر خود با کمک آن پیگیری کنید.

ویزای شینگن در راه ابریشم

اگر شما هم به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید، می توانید از متخصصین مجرب راه ابریشم در این موضوع کمک بگیرید تا مطمئن باشید که مراحل انجام امور مهاجرتی تان به نحو احسنت انجام می شود . برای دریافت مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید.