پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چیست؟ چه مدارکی لازم دارد و مدت زمان فرایند پیکاپ ویزا چقدر طول می کشد؟ استفاده از آن چه مزیتی دارد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید با ما همراه شوید تا به تفصیل آنها را پاسخ دهیم.

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت معمولا برای متقاضیانی است که به هر دلیلی قصد ادامه‌ی زندگی یا تحصیل درکانادا ، آمریکا و انگلیس را دارند و برای اخذ ویزا اقدام نموده اند.
پیکاپ به شما این امکان را می‌دهد که شخصی یا شرکتی با وکالت شما به جای شما وظیفه‌ی رساندن پاسپورتتان به سفارت و سپس تحویل گرفتن پاسپورت را به انجام برساند.
در ادامه‌ی این موضوع را به طور کامل شرح می‌دهیم.

اگر به دنبال ویزای تجاری کانادا یا ویزای تحصیلی آن هستید، به راحتی می‌توانید با پیکاپ ویزا مشکل خود را حل کنید.

درخواست پیکاپ ویزا

 پیکاپ ویزا چیست؟

سفارت خانه ها در سراسر جهان ، مراکزی برای صدور ویزا محسوب می‌شوند و مراجعه به سفارتخانه کشور مقصد که قصد سفر یا مهاجرت به آن را دارید و برای ورود به آن نیاز به ویزا است، مرحله ای ضروری از فرایند اخذ ویزای آن کشور است. ولی هم اکنون کشورهایی چون آمریکا و کانادا، با توجه به برخی مشکلات سیاسی ، سفارت خود را در ایران تعطیل نمودند و متقاضیان کشورمان باید برای ویزای این دو کشور به سفارت های آنان در کشورهای اطراف ایران مثل ترکیه ، ارمنستان و امارات که اصلی ترین کشورهای مراجعه متقاضیان هستند، مراجعه کنند. اینجاست که پیکاپ ویزا به میان می آید. متقاضیان باید بنا بر ضوابط این سفارت‌ها، برای انجام مصاحبه و یا انگشت نگاری به سفارتِ مقصد مورد نظر در کشور واسطه بروند.
از سمتی با وجود بازشدن مجدد سفارت کشور انگلستان در ایران ، بازهم برخی از متقاضیان ایرانیِ ویزای انگلیس علاقه به درخواست و گرفتن ویزای خود از سفارت انگلیس در ترکیه یا امارات را دارند.
همانطور که می دانید پاسخ درخواست ویزای متقاضیان در صورت موافقت از طریق ایمیل اعلام می‌گردد و مرحله آخر متقاضی باید برای تحویل پاسپورت به سفارت برای الصاق ویزا به آن حضور یابد ولی این حضور برای تحویل پاسپورت و دریافت پاسپورتِ ویزا شده ، ضروری نیست، بلکه متقاضی برای صرفه جویی در زمان و هزینه های مجدد ،قادر است شخص یا شرکتی را به عنوان نماینده خود انتخاب کند تا وی پاسپورت و مدارک مورد نیاز متقاضی را وارد سفارت کرده و پاسپورتِ ویزا شده را تحویل بگیرد. به این فرایند ، پیکاپ ویزا می گویند.
در هرصورت چه به دنبال داشتن اقامت دبی باشید چه اقامت کشورهای کانادا وآمریکا اولین قدم اخذ ویزای هر کشوری است‌.

pickup visa passport

تفاوت پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا چیست؟

در واقع مفهوم پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا فرقی ندارد و جای هم استفاده می‌شوند. متقاضی برای دریافت ویزا باید پاسپورت را وارد سفارت کند و بعد ویزا ضمیمه پاسپورت می شود. بنابراین در فرایند پیکاپ،هم ویزا و هم پاسپورت متقاضی پیکاپ می‌گردد.
در واقع فراموش نکنید چه به دنبال ویزای توریستی کانادا و آمریکا باشید چه ویزای تجاری یا تحصیلی، اولین قدم رفتن به سفارت و ارائه مدارک لازم و تعیین صلاحیت شما است و در هر ویزایی ممکن است نیاز به فرایند پیکاپ پاسپورت پیدا کنید‌.

درخواست پیکاپ ویزا

برای درخواست خدمات پیکاپ ویزا نخست احتیاج به دریافت ایمیل سفارت که تایید درخواست ویزای شما است، خواهید داشت. در قدم بعدی برای درخواست پیکاپ قادر خواهید بود به کارگزار و شرکتی رسمی و معتبر در حوزه پیکاپ رجوع کرده و بعد طبق روزهای پروازی شرکت کارگزار به کشوری که سفارت در آن است، شرکت پاسپورت و مدارکِ لازم را می‌فرستد و بعد از انجام فرایند ویزا، پاسپورت و مدارک شما برمی‌گردد. متقاضی باید پاسپورت را به ازای قراردادی رسمی و قانونی به کارگزار پیکاپ پاسپورت داده و برای اینکه کارگزار از امنیت پاسپورت متقاضی مراقبت کند و مسئول باشد حتما شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی با مجوز قانونی را انتخاب کند.
راه ابریشم با ارائه خدمات پیکاپ ویزا از طریق کارشناسان مطمئن و باتجربه درتلاش است تا نیازهای متقاضیان را برطرف و لبخند رضایت را به آن‌ها هدیه دهد‌. چه به دنبال ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا باشید و چه ویزای تجاری یا توریستی آنها، می‌توانید از خدمات راه ابریشم کمک بگیرید.

چرا خدمات پیکاپ ویزا را درخواست کنم؟

اگر زمان سفر یا مهاجرتتان نزدیک باشد کلی کار و مشغله دارید و از سمتی هم اگر بخواهید قبل سفر حتما همه ی دوستان و اطرافیانتان را هم ملاقات کنید این خدمات حسابی به دردتان می‌خورد.
از سمتی هم اگر ترجیح شما بر این باشد که هزینه های بلیط رفت و برگشت و اقامت خود در کشور ترکیه یا دبی و یا ارمنستان را حفظ کنید پیکاپ ویزا بدردتان خواهد خورد، فراموش نکنید که حتی یک سفر یک روزه هم هزینه‌هایی خواهد داشت.
علاوه بر موارد بالا اگر وقت کافی برای انجام این سفر را ندارید و به دنبال فردی دیگر برای انجام کارهای اخذ پاسپورت و ویزای خود هستید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و وقت خود را صرف کارهای ضروری سفرتان کنید.
در واقع در آخرین دقایق سفر یا مهاجرت، کلی کار پیش می آید که احتمالا شما را کلافه می‌کند و کمبود وقت هم این شرایط را بدتر می‌کند با کمک از خدمات پیکاپ پاسپورت، کار شما حسابی راحتتر می‌شود.
اگر به دنبال مهاجرت به کانادا، آمریکا یا انگلیس هستید ولی هنوز شک دارید با خواندن تجربه و مقالات راجع به مزایا و معایب زندگی در کانادا یا آمریکا یا انگلیس و مقایسه آن‌ها باهم، بهترین کشور را انتخاب کنید‌.

pickup visa duration

مدت زمان پیکاپ ویزا

فرایند انجام پیکاپ ویزا به طور میانگین بین 2 تا 4 هفته کاری زمان لازم است، ولی با توجه به شلوغی و اوضاع کاری سفارتها ممکن است این مدت کم و زیاد شود، افراد تا ۳۰ روز وقت دارند تا برای پیکاپ کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا درخواست کنند، تا فردی در وقت سفارت کانادا یا آمریکا یا انگلیس به عنوان نماینده آن‌ها حاضر شوند‌.
اگر در این بازه زمانی برای پیکاپ اقدام نکنید ریجکت خواهید شد. با توجه به زمان فرایندهای لازم و هماهنگی با کارگزاران و شرکت های پستی، پس از درخواست پیکاپ، تقریبا بین 2 تا 4 هفته کاری پاسپورت به دست متقاضی می رسد.

pickup visa documents

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا کانادا

مدارک مورد نیاز برای درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا به شرح زیر است:
ویزای مهاجرتی پیکاپ ویزا کانادا نیاز به موارد زیر دارد:
پاسپورت امضا شده
ارائه پرینت ایمیل سفارت
متقاضی باید صفحه آخر ایمیل سفارت که در برگیرنده نام کوچک متقاضی، قد، رنگ چشم، ایمیل، آدرس و شماره تلفن است را تکمیل کند.
ارائه دو قطعه عکس ۵*۷ که یک عکس حتما باید مهر محل عکاسی را داشته باشد
ارائه فرم وکالت
مدارک لازم برای ویزای غیر مهاجرتی پیکاپ ویزا کانادا نیز به شرح زیر است:
ارائه پرینت ایمیل سفارت
ارائه پاسپورت امضا شده
ارائه رسید انگشت نگاری VAC
ارائه فرم وکالت

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا آمریکا از ترکیه به شرح زیر است:
ارائه پاسپورت، شناسنامه و وکالت‌نامه محضری
مدارک لازم برای پیکاپ‌ویزای آمریکا از امارات به شرح زیر است:
ارائه پاسپورت
حساب کاربری
ارائه وکالت‌نامه و برگه Case Number
ارائه‌ی یک کپی از فرم درخواست ویزا (اگر دارید)
مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان به شرح زیر است:
ارائه پاسپورت
حساب کاربری
ارائه یک کپی از فرم درخواست ویزا (اگر دارید)
مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا آمریکا در پاکستان به شرح زیر است:
ارائه فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده
ارائه مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی
در صورت تحصیلی بودن ویزا، ارائه صفحه تاییدیه فرم DS-160 (فرم ویزای تحصیلی آمریکا) یا تاییدیه وقت سفارت
متقاضیان باید قبل از مراجعه به سفارت آمریکا در کشورهای ثالث، فرم‌های مربوطه و لازم DS-160 و DS 260 را پرکنند که حاوی اطلاعات شخصی و خانوادگی، اطلاعات سفر به کشور آمریکا و غیره است. این فرم را از کارشناس مربوطه در آژانس دریافت کنید و آن را تکمیل کنید.

مدارک لازم برای پیکاپ انگلیس

مدارک لازم برای پیکاپ انگلیس به شرح زیر است:‌ ارائه کپی صفحه ی اول پاسپورت و اصل رسید سفارت و اصل وکالت نامه و ایمیل سفارت
شما با انتخاب پیکاپ می‌توانید، به سایر کارهای ضروری خود برسید و کارخود را راحتتر کنید.
هزینه‌های پیکاپ به دو قسمت تقسیم می‌شوند، هزینه‌های سفارت و هزینه کارمزد شرکت های مسافرتی

pickup visa raheabrisham

پیکاپ ویزا در راه ابریشم

با انجام فرایند پیکاپ ویزا از طریق راه ابریشم، کار شما با سرعت بالا و دقت بالا به همراه امنیت تضمین می‌شود و شما بهترین خدمات را دریافت می‌کنید و پیگیری متداول به صورت پیوسته توسط کارشناسان صورت می گیرد و در عوض قیمت مناسبی از شما دریافت می‌شود.

پیکاپ ویزا در راه ابریشم

اگر شما هم به دنبال پیکاپ ویزای خود هستید می توانید از متخصصین مجرب راه ابریشم در این موضوع کمک بگیرید تا مطمئن باشید که مراحل انجام امور مهاجرتی تان به نحو احسنت انجام می شود . برای دریافت مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید.