وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن چه گونه گرفته می‌شود؟ آیا می‌دانید مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن چیست؟ آیا می‌توان از سفارت دیگری ویزاگرفت و به کشور دیگر شینگن وارد شد؟ یا از چه کشوری باید برای دریافت ویزای شینگن درخواست داد؟ اگر به دنبال پاسخ به این سوالات هستید با ما همراه شوید تا به شما براساس آخرین آپدیتها پاسخ دهیم.
اگر به دنبال ویزای شینگن هستید باید مراحل خاصی را طی کنید و دارای شرایط خاصی باشید، رعایت تمامی نکات گفته شده از طرف سفارت نیز ضروری است تا از ریجکتی شما جلوگیری شود، در ادامه به شما نحوه صحیح گرفتن وقت سفارت را شرح می‌دهیم و نکاتی که باید رعایت کنید تا بتوانید احتمال ریجکتی ویزای شینگن خود را کاهش دهید، را شرح می‌دهیم.

وقت سفارت شینگن

گرفتن وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن برای ایرانیان تنها یک راه دارد و آن هم گرفتن وقت به شکل آنلاین است. برخی از اتباع دیگر کشورها بدون احتیاج به تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن به یکی از کنسولگری‌های کشورهای اروپایی می‌روند و درخواست اخذ ویزا می‌دهند اما برای ایرانیان گرفتن وقت سفارت برای ویزای شینگن از طریق رفتن به وب سایت VFS Global امکان‌پذیر می‌شود. ایرانیان متقاضی باید کشوری که می‌خواهند را از طریق این سایت برای تعیین وقت ویزای شینگن سفارت انتخاب کنند و مراحل بعدی را پشت سر بگذارند و طی کنند.
اگر به دنبال اخذ اقامت در شهری هستید مثلا اقامت دبی ، باید به دنبال ویزاهای طولانی مدت باشید ولی اگر به دنبال گردش و سفر توریستی به یک کشور هستید، باید به دنبال ویزای توریستی باشید که هر نوع ویزا شرایط و قوانینی دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. شما باید پس از تصمیم گیری راجع به نوع ویزا، اطلاعات کافی برای اخذ آن را کسب کنید و طبق دستورالعمل ها اقدام کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

 1. در قدم اول گرفتن وقت سفارت شینگن باید به وب‌سایت VFS Global برای سفارت کشور مدنظر مراجعه کنید.
 2. در قسمت ساب منو SCHEDULE AN APPOINTMENT یا تعیین وقت سفارت را انتخاب کنید.
 3. در این صفحه آدرس ایمیل (netherlands@vfshelpline.com) به شما داده می‌شود که با ارسال یک ایمیل تست، پاسخی خودکار برای شما ارسال می‌گردد که در آن باید اطلاعات لازمه را تکمیل کنید.
 4. در قدم آخر مجدداً ایمیلی به همراه تکمیل فرم مندرج در آن ارسال می‌گردد.

schengen countries

از چه کشوری باید برای دریافت ویزای شینگن درخواست داد؟

تفاوتی ندارد که از چه کشوری برای وقت سفارت شینگن و اخذ ویزا اقدام کنید ولی اگر برنامه سفر شما به اروپا شامل چند کشور می‌شود حتما از کشوری برای اخذ ویزا اقدام کنید که تعداد روزهای بیشتری را قرار است در آن اقامت کنید و یا در صورت برابر بودن تعداد روزهای اقامت در هر کشور سفرتان، از کشوری که از طریق آن وارد اروپا خواهید شد اقدام کنید.
هرچه زودتر برای ویزا اقدام کنید بهتر است،حداقل باید ۱ ماه تا ۱۲ روز قبل از سفرتان برای تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید ولی با توجه به شدت تقاضا ممکن است زمان زیادی برای ویزایتان صرف شود مخصوصا اگر کشورهای سختگیری را انتخاب می‌کنید، پس هرچه زودتر اقدام کنید بهتر است.
فراموش نکنید که حتما به محض ثبت درخواست آنلاین دیگر نمی‌توانید وقت سفارت را تغییر دهید و در صورت حاضر نشدن شما در وقت سفارت شینگن به عنوان متقاضی در سفارت در روز تعیین شده، درخواست شما منتفی تلقی خواهد شد.

آیا می‌توان از سفارت دیگری ویزا گرفت و ورود به کشور دیگر شینگن باشد؟

خیر، ورود شما باید ابتدا به کشور اولی که از آن ویزا اخذ شده است باشد و همچنین مدت اقامت بیشتر هم در همان کشور اخذ ویزا اتفاق بیفتد در غیر این صورت در گرفتن ویزاهای بعدی متقاضی به مشکل می‌خورد.
باید بدانید که به طور کلی، بعد از دادن درخواست اخذ ویزای شینگن به سفارت، ظرف ۲۱ روز کاری در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری می‌شود و سفارت مذکور جواب را به شما می‌دهد. البته بسته به شرایطی این مدت زمان می‌تواند تا 30 یا 60 روز هم افزایش پیدا کند.

انواع ویزای شینگن

بسته به ماهیت هدف و سفر خود به کشورهای اروپایی، متقاضیان کشورهای مختلف که برای گرفتن وقت سفارت شینگن اقدام می‌کنند، احتمال دارد به انواع مختلفی از ویزای شینگن نیاز داشته باشید.
انواع مختلف ویزاهای شینگن به شرح زیر است:

 • ویزای شینگن برای دیدار دوستان و خانواده
 • ویزای گردشگری شینگن
 • ویزای پزشکی شینگن
 • ویزای تحصیلی شینگن
 • ویزای ترانزیتی شینگن
 • ویزای کار شینگن

شما باید بسته به نیاز خود برای دریافت وقت سفارت شینگن و ویزای مورد نظرتان اقدام کنید و ببینید آیا شرایط اخذ این ویزا را دارید یا نه، اگر داشتید می‌توانید برای ویزای مدنظرتان اقدام کنید، مثلا اگر به دنبال ویزای توریستی کانادا باشید مراحل و مدارک متفاوتی نیاز دارید تا اگر دنبال ویزای تحصیلی این کشور باشید.

ویزای شینگن برای کدام کشورهاست؟

در حال حاضر 27 کشور اروپایی عضو شینگن هستند. لیست این کشورها به شرح زیر است:
مالت، ایتالیا، لتونی،اتریش، مجارستان، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لیختن‌اشتاین، یونان، هلند، اسلوونی، ایسلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، کرواسی، لیتوانی و لوکزامبورگ.
شما قبل مهاجرت به هر کشوری از اروپا گرفته تا کانادا با خواندن مقالاتی چون بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و یا تاریخ اروپا می‌توانید مردم آن کشور را بهتر درک کنید.

schengen embassy rejection

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

تمام متقاضیان باید شرایط گرفتن وقت سفارت شینگن و اخذ ویزا را کاملاً رعایت کنند تا درخواستشان رد نشود. اما ریجکت‌شدن ویزای شینگن امکان پذیر است و می‌تواند برای هر متقاضی رخ بدهد.
مهم‌ترین دلایل ریجکت‌شدن ویزای شینگن به شرح زیر است:

 • داشتن سابقه مجرمانه
 • ارائه مدارک جعلی
 • ارائه پاسپورتی که اعتبار کافی ندارد
 • نداشتن دلایل کافی برای هدف سفر
 • ارائه دادن دعوت‌نامه غیرقابل‌قبول
 • نداشتن تمکن مالی لازم
 • ارائه مدارک شناسایی نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
 • نداشتن دلایل منطقی برای بازگشت به کشور
 • نقض داشتن مدارک اصلی درخواست ویزا هنگام وقت سفارت شینگن

schengen embassy documents

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن

متقاضی باید اطلاعات هویتی خود را که شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت است را ارائه کند.
ملیت، جنسیت و شماره تماس متقاضی باید ارائه شود.
تاریخ سفر و تاریخ مدنظر برای وقت سفارت باید ارائه شود.
نوع ویزا و هدف مسافر باید در وقت سفارت شینگن مشخص شود.
شما باید مقصد اصلی در اروپا را مشخص کنید و طبق قوانین از سفارت کشور آنجا اقدام کنید.
برای مشاهده مقاله های بیشتر درباره اقامت دبی و یا ویزای استارتاپ کانادا وارد این صفحه شوید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن

برای اخذ هر ویزایی از هر نقطه جهان باید یکسری مدارک را ارائه کنید و صلاحیت خود را ثابت کنید.
از این مدارک ضروری برای ویزای شینگن بعد گرفتن وقت سفارت شینگن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
پرینت گردش حساب ۳ماهه حساب کوتاه‌ مدت و موجودی یا مانده‌حساب بانکی (به عبارتی هرقدر مبالغ ورودی به حساب کوتاه‌مدت شما منظم‌تر و یکسان‌تر و با باقی ماندن با مدت‌زمان طولاتی‌تری در حسابتان باشد، شماره حساب ارائه‌شده ارزش بیشتری دارد.)
پاسپورت‌ جدید و پاسپورت‌های قدیمی (دست‌کم ۶ ماه از اعتبار آن مانده باشد)
رزرو بلیط، واچر هتل و بیمه مسافرتی (اگر با دعوت‌نامه اقدام می‌کنید رزرو هتل ضروری نیست)
دو قطعه عکس بعد گرفتن وقت سفارت شینگن
اگر نمی‌دانید کدام شهر یا کشور برای سفر بهتر است می‌توانید از مقاله های مقایسه‌ای چون کانادا یا آلمان یا مقایسه شهرهای اروپا کمک بگیرید و بعد بهترین شهر و کشور را انتخاب کنید.

france germany schengen

ویزای شینگن فرانسه و آلمان

شما با اخذ ویزای شینگن می‌توانید به کشور زیبای فرانسه سفر کرده و از دیدنی‌های جذاب آن چون برج ایفل، کلیسای نوتردام،پل الکساندر سوم، پل نئوف، خیابان شانزلیزه،پانتئون پاریس و موزه لوور دیدن کنید. کمتر کسی پیدا می‌شود که با دیدنی های زیبای این کشور آشنایی نداشته باشد و دوست نداشته باشد از این کشور دیدن کند، این ویزا همچنین به شما امکان سفر به آلمان و دیدنی‌های جذاب آن چون دروازه براندنبورگ، دیوار برلین و رایشستاگ را می‌دهد. اگر به دنبال اخذ ویزای این کشورها هستید همین الان برای گرفتن وقت سفارت شینگن اقدام کنید.
اگر قصد سفر به یک کشور حوزه شینگن در کوتاه‌مدت را دارید، باید به دنبال ویزای توریستی شینگن باشید ولی اگر به دنبال سایر ویزایی چون ویزای کاری یا تحصیلی هرکشورید باید برای ویزای خاص آن اقدام کنید مثلا ویزای تجاری کانادا با ویزای توریستی آن متفاوت است.

آیا می توان با ویزای شینگن به انگلستان رفت؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا امکان سفر به انگلستان با ویزای شینگن وجود دارد یا نه؟ جواب این سوال منفی است، ولی هرچند که ویزای شینگن به شما اجازه سفر به انگلستان را نمی دهد، اما سفر شینگن از طرف Europ Assistance را برای متقاضیان تضمین کرده و آن را پوشش می دهد.

ویزای شینگن بلژیک و اتریش

دریاچه ورث (Worthersee) ،دره واخائو (Wachau) ،منطقه گردشگری زل آم سی، شهر زیبای اینسبروک، منطقه تفریحی سالزکامرگوت (Salzkammergut)، کلیسای جامع سنت اشتفان و سایر مکان‌های دیدنی اتریش همگی با ویزای شینگن قابل بازدید هستند. این کشور زیبا و جذاب جزو ناحیه شینگن است و شما می‌توانید از آن با این ویزا دیدن کنید.

اگر به دنبال گرفتن ویزای این دو کشور هستید همین اکنون برای گرفتن وقت سفارت شینگن اقدام کنید.
موزه دهکده شکلات بلژیکی، میدان بزرگ بروکسل (میدان گرند پلاس)، شهر تاریخی بروژ، جنگل هالربوس، اتمیوم و غیره در بلژیک هم با ویزای شینگن قابل رویت هستند. شما می‌توانید با ویزای شینگن از این کشور زیبا دیدن کنید.
البته تمام این مکان‌های دیدنی بخشی از زیبایی های هرکشور هستند و شما با خواندن تاریخ و فرهنگ هرکشور به زیبایی‌های این کشور بیشتر پی میبرید. مثلا با خواندن اسطوره‌ها و افسانه‌های کانادا به زیبایی فرهنگ و اسطوره‌های این کشور پی‌میبرید و می‌توانید اوقات خوشی را در آن بگذرانید.

spain schengen

ویزای شینگن اسپانیا و هلند

اسپانیا و هلند هردو از کشورهای زیبا و مشهوری هستند که گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند، این کشورها از نظر تحصیلات باکیفیت و امکانات رفاهی بالا، گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت هم هستند که همین سبب علاقه افراد زیادی برای زندگی در این دوکشور شده است. این دو کشور نیز در حوزه شینگن قرار دارند و باید بعد گرفتن وقت سفارت شینگن و ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ ویزای شینگن را برای آنها هم طی کنید.

از مکان های دیدنی اسپانیا می توان به قصر الحمرا، کاخ سلطنتی مادرید، ساگرادا فامیلیا، پارک گوئل و موزه ملی هنر اشاره کرد.

از مکانهای دیدنی هلند هم می توان به موزه ون گوگ، موزه امپراطوری و کوکنهوف اشاره کرد.

ویزای شینگن یونان و سوئد

این دو کشور زیبا و معروف نیز جزو حوزه ی شینگن می باشند و شما با اخذ ویزای شینگن می توانید به این کشورهای زیبا سفر کنید و از آنها لذت ببرید. کمتر کسی پیدا می شود که نخواهد به این دو کشور زیبا سفرکند و از زیبایی های این دو کشور جذاب لذت ببرد.

هردو کشور در اروپا قرار دارند و پر از جاذبه های گردشگری زیبا هستند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

ازمکان های دیدنی یونان می توان به آکروپولیس، متئورا، کورفو،پارتنون، معبد زئوس و آتن اشاره کرد.

از مکان های دیدنی سوئد می توان به پل اورسوند، موزه نوردیک، موزه اسکانسن، موزه واسا استکهلم و هتل یخی کیرونا اشاره کرد.

وقت سفارت شینگن در راه ابریشم

اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید، در قدم اول باید وقت سفارت شینگن بگیرید و مدارک لازم را ارائه کنید و به سوالات سفارت پاسخ دهید. شما در هر قدم ممکن است دچار اشتباه شوید و نتوانید تنهایی کارهای لازم به ویزا را انجام دهید، ولی با کمک گرفتن از مشاوران باتجربه و آگاه به آخرین اخبار و آپدیت‌های سفارت، می‌توانید احتمال اشتباه و ریجکتی خود را تا حد ممکن کاهش دهید.
مشاوران راه ابریشم در تلاشند تا سوالات متقاضیان در زمینه‌های مختلف را پاسخ دهند. اگر به دنبال گرفتن وقت  سفارت برای ویزای شینگن هستید و می‌خواهید تمام مدارک خود را کامل ارائه کنید و از صحیح بودن تمامی فرایند گرفتن وقت سفارت تا ارائه مدارک مطمئن شوید این کار را به ما بسپارید.