وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس هرساله توسط افراد زیادی برای اخذ ویزای آن انجام می‌شود ولی آیا می‌دانید مراحل تعیین وقت سفارت انگلستان چیست؟ چه مدارکی لازم است و چه نکاتی را باید حتما رعایت کنید؟ در این مقاله براساس آخرین دستورالعمل‌ها به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.
برخی به اشتباه فکر می‌کنند باید برای ورورد به این کشور ویزای شینگن داشته باشند، که این موضوع کاملا غلط است. ویزای شینگن شاید برای گرفتن ویزای انگلستان کمک کند ولی با ویزای انگلستان تفاوت دارد.

وقت سفارت انگلیس

سفارت انگلیس در تهران

متقاضیان برای دریافت و اخذ هرنوع ویزای انگلیس (تحصیلی، کاری، توریستی و غیره) باید نسبت به تعیین وقت برای سفارت انگلستان در تهران یا سایر کشورهای همسایه اقدام کنند‌.

بعد اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ رخ داد و موقتا سفارت انگلستان در تهران تعطیل گشت، اشخاص ایرانی متقاضی برای ویزای انگلستان با مسائل و مشکلات زیادی برای تعیین وقت و اخذ زمان سفارت و طی کردن سایر مراحل گرفتن ویزای انگلیس مواجه شدند و باید اجباراً از خارج از کشور مسائل مربوط به دریافت ویزا را پیگیری می‌کردند، ولی خوشبختانه بعد از شروع به کار مجدد سفارت این کشور در ایران، امکان رزرو وقت برای متقاضیان ایرانی به وجود آمده تا به راحتی مسائل مربوط به رزرو وقت سفارت انگلیس ، انگشت‌نگاری بیومتریک و تحویل مدارک لازم و ضروری را به طور کامل در داخل کشور طی کنند، اگرچه برخی از متقاضیان معتقدند انجام مراحل لازم برای سفارت انگلستان در سفارت‌های خارج از کشور شانس پذیرش درخواست ویزا را بالاتر می‌برد برای همین بدنبال رزرو زمان سفارت ویزا در کشورهای اطراف و همسایه ایران مثل ترکیه و یا امارات هستند، اما برای رزرو وقت سفارت چه در تهران و چه در سایر کشورهای اطراف، روند اخذ وقت سفارت اینگونه است که باید قبل از انجام هر کاری، فرم درخواست ویزای انگلستان را در وب‌سایت رسمی GOV.UK پرکنید. یعنی گرفتن وقت سفارت به صورت تکی در وب‌سایت وی اف اس گلوبال امکان پذیر نیست و در آغاز باید کارهای ابتدایی را در وب‌سایت مهاجرت و شهروندی دولت انگلستان شروع کنید.
برای اخذ هر اقامتی از جمله اقامت دبی باید یکسری مراحل را طی کنید. در ادامه به مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس برای اخذ ویزا و اقامت انگلستان می‌پردازیم.

england embassy process

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

طبق دستورالعمل وب‌سایت رسمی vfs global، اگر تاکنون برای اخذ ویزای این کشور اقدام نکرده‌اید، باید به وب‌سایت رسمی سفارت بریتانیا رفته و ویزای متناسب با هدفتان را انتخاب کنید و مدارک لازم را جمع کنید.
افرادی که به دنبال گرفتن وقت سفارت هستند باید فرم‌های لازم را تکمیل کرده و درخواست خود نسبت به تعیین وقت سفارت را ثبت کنند. متقاضیان باید
۱.ویزای مناسب را انتخاب کنند.
۲.حساب کاربری مخصوص بسازند
۳.فرم درخواست ویزای این کشور را پرکنند.
۴.محل مدنظر برای انجام امور انگشت‌نگاری بیومتریک را در وقت سفارت انگلیس (وی اف اس تهران و یا سایر شعبات) را تعیین کنند.
۵.وقت سفارت را تعیین کنند.
۶.هزینه ارزی لازم برای تعیین وقت سفارت را بپردازند.
۷.وقتی مراحل اولیه مثل ساخت حساب کاربری و تکمیل کردن فرم درخواست ویزا انجام شد و هزینه‌ها پرداخت شد، متقاضی به وب‌سایت کارگزاری وقت سفارت در مراکزی که متقاضی خواسته، ارجاع داده می‌شود.
فراموش نکنید شما باید قبل اقدام برای تعیین وقت سفارت، ابتدا ویزای مدنظرتان را انتخاب کنید، چون مثلا ویزای توریستی کانادا با ویزای تحصیلی آن تفاوت دارد.

نکات مهم

فراموش نکنید متقاضیان حتما ملزمند پس از تعیین وقت سفارت انگلیس در روز مشخص شده برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک به مرکز کارگزاری ویزا بروند.
فراموش نکنید که از زمان تکمیل مراحل اولیه و ضروری ویزا در وب‌سایت GOV.UK تا هنگام حضورتان در یکی از مراکز کارگزاری وی اف اس و انجام انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک، شما فقط تا 240 روز کاری مهلت خواهید داشت.
معمولا انگشت نگاری و عکس‌برداری (بیومتریک) در مرکز وی اف اس 10 تا 20 دقیقه وقت می‌گیرد و باید همزمان مدارک ویزا نیز به افسر پرونده ارائه شود.
گاهی به دلیل شلوغی و تعداد بالای درخواست‌های اشخاص ایرانی، گرفتن وقت سفارت این کشور در تهران تاخیر می‌افتد، در این زمان اگر عجله دارید می‌توانید برای خدمات ویزا و رزرو وقت سفارت انگلیس در کشورهای همسایه ایران همچون ترکیه و یا امارات اقدام کنید.
اگر در روز مقرر متقاضی حاضر نشود، درخواست ویزای او به طور خودکار از فهرست بررسی خارج می‌شود و متقاضی باید برای یک وقت سفارت انگلستان برای بار دیگر اقدام کند.
فراموش نکنید حتما باید برای ویزای که برایتان مناسب است اقدام کنید چون هر ویزایی هدف خاصی را دنبال می‌کند مثلا ویزای تحصیلی کانادا با ویزای توریستی آن متفاوت است

england embassy documents

مدارک تعیین وقت سفارت انگلیس

شما برای تعیین وقت سفارت به یکسری مدارک نیاز دارید که این مدارک به شرح زیر است:
متقاضیان باید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را ارائه کنند.
متقاضیان باید فرم درخواست وقت سفارت را به زبان فارسی تکمیل کنند و آن ارائه کنند.
رسید هزینه‌های پرداخت شده ویزای انگلیس را نگهدارید چون باید آن را ارائه کنید.
واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت خود را نیز ارائه دهید.
فایل اسکن دعوت‌نامه انگلیس(اگر دعوتنامه دارید) و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)نیز از مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس هستند.
حتما قبل سفر یا مهاجرت خود به کشورهای دیگر چون کشور انگلستان، حتما اطلاعات اولیه و ضروری راجع به آن کشور را بخوانید تا به مشکل برنخورید، مثلا اگر به دنبال سفر به کانادا هستید با خوندن مقاله های کافی درمورد مزایا و معایب زندگی در کانادا می‌توانید بهتر راجع به آن کشور و ادراک مردم درک پیدا کنید و از اوضاع هر ایالت کشور مقابل که تا حدود زیادی بازتاب کننده وضعیت کشور است اطلاع پیدا کنید.

مدارک اخذ ویزای توریستی انگلیس

با حضور در وقت سفارت انگلیس در تهران و یا کشورهای همسایه مثل ترکیه و امارات، ملزمید علاوه بر انجام مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک، مدارک زیر را بیاورید و ارائه کنید تا ضمن احراز هویت، مراحل بعدی را طی کنید.
متقاضیان باید اصل پاسپورت خود را که حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به این کشور را داشته باشد و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات گذرنامه را داشته باشند. (لازم به ذکر است گذرنامه علاوه بر دارا بودن تاریخ، باید یک صفحه ی کاملاً خالی هم داشته باشد.)
متقاضی باید فرم آنلاین تکمیل شده درخواست ویزا را با ارائه برگه تاییدیه وقت سفارت در تهران یا هر شعبه دیگری همراه داشته باشد.
ارائه 2 قطعه عکس 3.5*4.5 و اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر و ارائه مدرک رزرو هتل در وقت سفارت انگلیس
اگر متاهل باشید اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج ضروری است.
اصل و ترجمه رسمی شناسنامه، کارت ملی و کارت معافیت یا پایان خدمت و مدارک شغلی مربوطه نیز ضروری است. (منظور از مدارک شغلی کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه فعالیت و گواهی اشتغال به کار است با تاریخ درخواست مرخصی و این که مرخصی با حقوق است یا نه، کارت بازرگانی متقاضی، لیست بیمه 6 ماه آخر متقاضی و برگه مالیات پرداخت شده، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی و یا حتی کارت دانشجویی و غیره است)
ارائه رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
ارائه مدارک میزبان در کشور انگلیس در وقت سفارت انگلیس و دعوت‌نامه باید با کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده ارائه سفارت گردد، علاوه بر موارد ذکر شده متقاضی باید پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار دعوت کننده را با ذکر درآمد ارائه کند، از دیگر موارد لازم فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبض های پرداخت شده او از قبیل قبض آب، برق، گاز و غیره هستند.
متقاضی همچنین باید اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری را به لاتین (سه ماه گذشته) و سپرده‌های بانکی و اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی را به سفارت ارائه کند.
برای مدیران و سهامداران نیز ارائه اصل ریز پرینت حساب شرکت و حساب شخصی به زبان لاتین لازم است (در شش ماه گذشته)
ترجمه رسمی برای تمامی مدارک فوق توسط دارالترجمه کفایت می‌کند و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه ندارید.
متقاضیان باید تمامی مدارک را وقت سفارت انگلیس در سایز A4 ارائه کنند و هیچ گونه منگنه، گیره و یا سوزنی به مدارک نباید وصل شود.
اگر نگران هزینه‌های خود در این کشور هستید، نگران نباشید چون شما با پیدا کردن یک کار می‌توانید به راحتی هزینه‌های خود را پوشش دهید، شما حتی اگر برای تحصیل به هر کشوری بروید از کانادا گرفته تا انگلستان، با داشتن اطلاعات درباره مشاغل پر درآمد در کانادا ، انگلستان و سایر کشورها هم می‌توانید بخش زیاد هزینه خود را پوشش دهید

england embassy in turker

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

اگر تحت هر شرایطی مایل بودید وقت خود را به جای سفارت انگلستان در تهران، وقت سفارت خود را برای یکی دیگر از شعبات وی اف اس در کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه بگیرید و به شهرهایی چون آنکارا و یا استانبول بروید و وقت سفارت آن‌ها را رزرو کنید، شما باید برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه را درخواست کنید و حتماً باید 2 روز کاری در آنکارا یا استانبول باشید تا برای شما برگه عبور صادر شود.
مانند فرایند وقت سفارت انگلیس در تهران vfs ، مبلغ پرداختی ارزی شما به وب‌سایت سفارت و مبلغ هزینه انگشت نگاری بیومتریک نیز باید پرداخت شوند و البته در صورتی که بخواهید از گزینه‌های مضاعف استفاده کنید (به اصطلاح پریموم vfs) باید هزینه مجزا پرداخت کنید‌.
شما بعد انتخاب هرکشور به عنوان مقصد سفر یا مهاجرتتان می‌توانید راجع به فرهنگ خاص آن ناحیه یا حقایق جالبش مطالعه کنید تا دچار شک فرهنگی نشوید مثلا قبل مهاجرت به کانادا، با خواندن واقعیت های جالب درباره ایالت های کانادا می‌توانید اطلاعات جالبی از این کشور بدست آورید.

وقت سفارت انگلیس در امارات

اگر اشخاص در زمان ثبت نام آنلاین و تعیین وقت سفارت انگلیس به جای ایران، کشور امارات و یکی از شهرهای دبی یا ابوظبی را به عنوان محل مورد نظر خود انتخاب کنند، به خاطر نبود امکان صدور برگه عبور در این کشور، افراد مراجعه کرده به این کشور باید تا زمان صدور نتیجه ویزا یعنی 15 روز کاری یعنی چیزی حدود 20 تا 25 روز در این کشور حضور داشته باشند.
البته با وجود سرویس‌های ویژه‌ در زمان تعیین وقت سفارت انگلیس در کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه و امارات سبب کاهش مدت زمان پاسخ‌دهی به درخواست ویزای این کشور شده است. این سرویس‌ها را در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم. البته شما می توانید از پیکاپ ویزا هم استفاده کنید.

سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس

با استفاده از سرویس Priority نتیجه درخواست شما برای ویزا طی 5 تا 8 روز کاری صادر می‌گردد. اگر به دنبال استفاده از این سرویس هستید باید بدانید که هزینه این سرویس 301 دلار است و باید این هزینه را نقداً در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی بپردازید. این سرویس برای اشخاصی که برای تعیین وقت سفارت انگلیس به کشور ترکیه بروند، نیز قابل استفاده و در دسترس است و باید قبل از از انگشت نگاری به صورت آنلاین برای سرویس Priority درخواست بدهید. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 220پوند است.

سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

با استفاده از سرویس Super Priority نتیجه درخواست ویزای متقاضیان در ظرف ۲۴ ساعت صادر می‌گردد و هزینه این سرویس 1307دلار برای دبی یا ابوظبی است که باید نقدا پرداخت شود. هزینه استفاده از این سرویس Super Priority در ترکیه 956پوند است.
البته لازم به ذکر است که استفاده از این سرویس هم‌اکنون فقط برای متقاضیان دارای اقامت امارات و ترکیه امکانپذیر است و سایر متقاضیان ایرانیانی امکان استفاده از این سرویس را ندارند.

سرویس Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

هزینه استفاده از این سرویس برای مرکز ویزای دبی یا ابوظبی 88.49 دلار است که باید به صورت نقدی پرداخت گردد. با استفاده از این سرویس، گذرنامه در همان روز انگشت‌نگاری به شما برمی گردد و امکان بازگشت به ایران را درهمان روز خواهید داشت.
توجه داشته باشید که قبل هرکاری و تعیین وقت سفارت انگلیس در قدم اول بهتر است به درستی کشور مدنظرتان و ویزایی که می‌خواهید را انتخاب کنید، مثلا انتخاب ویزای تجاری کانادا هدف کاملا متفاوتی را با ویزای تحصیلی انگلستان دنبال می‌کند. انتخاب نادرست کشور و هدف شما را حسابی عقب می‌اندازد.

وقت سفارت انگلیس در راه ابریشم

اگر به دنبال اخذ ویزای انگلیس هستید، در قدم اول باید وقت سفارت انگلیس بگیرید و مدارک لازم را ارائه کنید و به سوالات سفارت پاسخ دهید. شما در هر قدم ممکن است دچار اشتباه شوید و نتوانید تنهایی کارهای لازم به ویزا را انجام دهید، ولی با کمک گرفتن از مشاوران باتجربه و آگاه به آخرین اخبار و آپدیت‌های سفارت، می‌توانید احتمال اشتباه و ریجکتی خود را تا حد ممکن کاهش دهید.
مشاوران راه ابریشم در تلاشند تا سوالات متقاضیان در زمینه‌های مختلف را پاسخ دهند. اگر به دنبال گرفتن وقت  سفارت برای ویزای انگلیس هستید و می‌خواهید تمام مدارک خود را کامل ارائه کنید و از صحیح بودن تمامی فرایند گرفتن وقت سفارت تا ارائه مدارک مطمئن شوید این کار را به ما بسپارید.